240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Užitečný software pro Windows

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání


Obsah

Užitečný software pro Windows

Antivirové programy

=== Avast! === Poměr cena/výkon :) - ve verzi Home je zdarma, a viry celkem chytá

Avast.png

=== NOD32 === jeden z nejlepších antivirových programů. Zdarma je dostupná jen 30ti denní trial verze.

Nod.png

Data recovery

EasyRecovery™ DataRecovery

placený software :/


Get Data Back

placený software :/


Partition Table Doctor

placený software :/


PC Inspector File Recovery

Pcinspectorfilerecovery.png


Uneraser

Uneraser.png

Firewally

Základní funkcí firewallu je monitorování příchozích a odchozích síťových spojení mezi vaším počítačem (s důležitými daty) a okolním (nebezpečným) světem. Riziko nákazy viry typu internetový červ (tzv. worm) nebo průnik do systému hackerem je na síti klubu Silicon Hill velice reálné. Používáním firewallu a jeho vhodným nastavením lze toto riziko snížit na minimum, proto je výrazně doporučena instalace firewallu ještě před připojením k síti. Při prvotním nastavování práv jednotlivým spojením je nutno dbát zvýšené opatrnosti, aby nedopatřením nedošlo k omezení přístupu důležitým komponentám systému, např. automatickému přidělování adresy prostřednictvím DHCP serveru.

Sunbelt Kerio Personal Firewall

Oblíbený firewall především díky snadnému ovládání a jednoduchosti nastavování práv jednotlivým spojením i aplikacím.

Kerio.png

ZoneAlarm

Zonealarm.png

Comodo Firewall

Dobrý firewall za dobrou cenu - zdarma.

Webové prohlížeče

Nejrozšířenějšími prohlížeči webových stránek jsou:

Mozilla Firefox

Díky své jednoduchosti a přehlednosti si tento prohlížeč získává stále větší oblibu po celém světě. Již v základu splňuje téměř všechny nároky kladené na plnohodnotný prohlížeč webových stránek dnešní doby. Jeho nejvýraznější dominantou jsou však tzv. rozšíření, kterých od různých autorů existují stovky a kterými tak lze jednoduše doplnit chybějící funkce. Právě tato modularita je u uživatelů velmi oblíbená a předpovídá tomuto prohlížeči slibnou budoucnost. Od verze 1.5 jsou pak k dispozici automatické aktualizace, je tedy mnohem snažší udržovat prohlížeč aktuální, především po stránce bezpečnosti.

Firefox.png

K-Meleon

K-Meleon sice nepatří k masově rozšířeným prohlížečům, ale zmínku mezi nimi si zcela určitě zaslouží - používá stejné vykreslovací jádro jako Firefox (Gecko), uživatelské rozhraní však využívá grafického prostředí MS Windows, proto jej není možné provozovat na jiném operačním systému. Jedná se ovšem o hardwarově nenáročný a tím pádem velmi rychlý prohlížeč obsahující nejoblíbenější funkcionality současnosti (prohlížení v panelech, blokování popup oken, gesta myší, ...)

Internet Explorer

Webový prohlížeč zabudovaný přímo do operačního systému Windows. Šestá verze, coby nedílná součást Windows XP, patří mezi nejrozšířenější prohlížeče na světě vůbec a bez výraznějších úprav přežívá již od roku 2001. Protože bezpečnost a podpora dnes běžných webových standardů je nízká, její používání se již nedoporučuje. V podobě automatické aktualizace je distribuována verze sedm, slibující větší uživatelský komfort, důvěrně známý uživatelům alternativních prohlížečů jako například prohlížení stránek v panelech nebo ochrana před popup okny, spywarem či virovou nákazou. Instalaci předchází ověření pravosti systému Windows, uživatelé nelegálních kopií si ji tedy neužijí.

IE7.png

Opera

Přestože není příliš rozšířena, představuje Opera jeden z nejvyspělejších prohlížečů současnosti. Je rychlá, spolehlivá, bezpečná. Protože však pro efektivní práci je potřeba si ji nejprve "ošahat", není vhodná pro méně zdatné uživatele. Ti náročnější si ovšem přijdou na své.

Opera.png

Poštovní klienti

Vyřizování elektronické pošty přes webové rozhraní není příliš efektivní, obzláště pokud je e-mailových schránek více a hodí se proto snad jen v situacích, kdy nepracujete na svém počítači. V opačném případě je praktičtější si nainstalovat poštovního klienta, tedy programu, který umožňuje pohodlnou a efektivní správu veškeré e-mailové korespondence bez zbytečných průtahů a nezřídka i s pořádnou dávkou funkcí navíc oproti webovým rozhraním.

Mozilla Thunderbird

Jednoduchý, ale praktický a výkonný klient s potřebnými funkcemi na svém místě. Jednoduchá instalace i obsluha, možnost filtrování doručené pošty i ochrana proti nevyžádané poště. Kromě správy více poštovních účtů nabízí také čtečku RSS kanálů a zapojení do dění na diskusních serverech.


Kancelářské balíky

===OpenOffice=== Kvalitní alternativa pro Microsoft Office, a navíc je zdarma.

Openofficewriter.jpg Openofficedraw.jpg Openofficegrafy.jpgKodeky

===Codec Pack All in 1=== S tímto balíkem spustíte snad všechno


Přehrávače multimedií

Media Player

Microsoftí přehrávac, nyní ve verzi 11.

Media player.JPG

Media Player Classic

Prima přehrávač

Mediaplayerclassic.jpg


MV2Player

Mv2player.JPG

===VideoLAN - VLC media player=== když všechno zklame, tak tento přehrávač to přehraje ;) .. navíc ho určitě budete potřebovat kvůli digitální televizi na SH ...

Vlc.JPG


WinAmp

klasický přehrávač, má celkem schopné rádio

Winamp.jpg

Prohlížeče obrázků

XnView

Xnview.jpg Xnview1.jpg


IrfanView

Infranview1.JPG


FTP

FileZilla

Rychlý a spolehlivý FTP klient s pohodlným a intuitivním ovládáním. Zvládá všechny běžné FTP operace včetně šifrovaných spojení. K dispozici i FileZilla Server pro založení vlastního FTP serveru.


Další tools

Adobe Reader

známý prohlížeč PDF

Adobereader.jpg

Foxit Reader

Sympatický prohlížeč PDF dokumentů mezi jehož výrazné výhody patří nízká náročnost na operační paměť i diskovou kapacitu, díky čemuž je velmi svižný i na starším hardware. Základní verze, která je zdarma, umožňuje dokumenty pouze prohlížet, pro zájemce jsou však k dispozici placené rozšiřující moduly. Kromě instalátoru existuje také verze bez nutnosti instalace vhodná např. pro přenášení na usb klíčence.

ATnotes

zlute samolepky na plochu ;)

Atnotes.jpg

CCleaner

zajímavá utilitka nejen na čištění registrů

Ccleaner.JPG

Cobian Backup

vynikající program na zálohování

Cobianbackup.jpg

Deamon Tools

Oblíbená virtuální mechanika se snadným ovládáním, díky které lze snadno pracovat s obrazem (tzv. image) disku CD/DVD bez nutnosti jeho vypalování na skutečné medium.

Deamontools.JPG

Notebook Hardware Control

Výborný monitoring hw notebooku ;)..

Nhc.jpg

PDFCreator

tímto nástrojem (jak už název říká) jednoduše vytvoříte PDF pomocí tiskárny, která se vám objeví po instalaci.

Pdfcreator.gif


SpeedFan

prográmek na monitorování a regulování otáček na větrácích, monitoring teplot a S.M.A.R.Tu

Speedfan.jpg

Jmenné prostory

Varianty
Akce