240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Studentská unie ČVUT

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Kdo jsme

Studentská unie ČVUT (dále jen SU ČVUT) je studentská organizace, která zastřešuje studentské dění na ČVUT. Sdružuje velké množství klubů rozličného zaměření, které zajišťují nepřeberné množství aktivit.

Pro své členy zajišťujeme mimoškolní využití volného času, vzdělávání, zábavu, sport, kulturní vyžití a další aktivity, jejichž seznam by byl delší než je tento příspěvek. Každý člen SU ČVUT má jedinečnou možnost přijít s vlastním nápadem, ten realizovat a přispět k dalšímu rozkvětu organizace. Nespornou výhodou jsou neocenitelné zkušenosti, které se hodí při budování kariéry a získávání zaměstnání.

Jak fungujeme

SU ČVUT je občanské sdružení podle zákona č. 83/1990 Sb. o sdružování občanů. SU ČVUT má centrální orgány a samostatné kluby, zpravidla bez právní subjektivity. Kluby vnitřně fungují jako samostatné jednotky s vlastním vedením, řízením, předpisy a financováním, navenek vystupuje organizace jednotně a je homogenním jednoznačně identifikovatelným celkem.

Nejvyšším orgánem SU ČVUT je Studentský parlament, některá jeho důležitá rozhodnutí musí navíc schválit Shromáždění klubů. Studentský parlament je složen z 25 delegátů, které nominují kluby SU (15) a akademické senáty ČVUT (9). Pětadvacátým delegátem je prezident SU. Studentský parlament dále vytváří expertní výbory, v současné době grantový, kontrolní a Radu studentských samospráv.

Statutárním orgánem SU ČVUT je prezident. Prezident může být zastupován viceprezidentem. Oba spolu s dalšími členy tvoří výkonnou složku SU ČVUT - centrálu SU.

Kluby jsou základními články studentského dění. Některé kluby mají jednotky členů, některé téměř 4000. Každý klub má svými členy volené představenstvo, které dále volí předsedu a případně místopředsedu klubu. Představenstvo je nejvyšším orgánem klubu.

Kontakty

Název:

  • Studentská unie ČVUT

Adresa

  • Jugoslávských partyzánů 1580/3
  • 160 00 Praha 6 – Dejvice

WWW

E-mail

  • su@su.cvut.cz

Identifikační údaje

  • IČ 67981224
  • DIČ CZ67981224 (jsme plátci DPH v případě "ekonomických" aktivit, v ostatních případech plátci DPH nejsme)

Bankovní údaje

  • číslo účtu: 99917010 / 2010


Registrace

Jmenné prostory

Varianty
Akce