240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Menza.sh.cvut.cz

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Nápad založit web http://menza.sh.cvut.cz vznikl na schůzce s vedením SÚZ dne 23.5.2008


Obsah

Nový web menza.sh.cvut.cz

 • zobrazují se vložené příspěvky i s fotkou ;)
 • možnost reakce na vložené příspěvky
 • nový vzhled
 • plakát A4 ke stažení (pdf)
 • podrobné vysvětlení účtenky z menzy
 • tipy a triky do menzy

Odeslané příspěvky chodí v kopii na emaily vedoucích menz a dalších lidí z vedení SÚZ, proto prosím volte vhodnou formulaci a tito lidé vám rádi odpoví.

Banner_menza.png


Úvodní text k webu

Studenti, učitelé, strávníci,

jak jistě víte, několik z nás se rozhodlo postavit se proti úrovni menz ČVUT a tenhle server je jen pokračováním naší práce. Nyní máte i vy možnost přidat se k nám a aktivně se podílet na snaze zlepšit kvalitu jídel, za které vydáváte nemalé finanční prostředky. Tento server byl vytvořen pro vás, kteří do menzy chodíte a není vám lhostejné, co je vám tam podáváno. Proto je potřeba získat co možná nejlepší přehled o vašich názorech a postřezích, které se menz ČVUT týkají.

Sledujte, co máte na talíři a pokud nejste spokojeni, máte příležitost o tom napsat. Informace, které získáme, budou shromažďovány, vyhodnocovány a nakonec se přistoupí ke konkrétním krokům. Nejdřív ale musíme mít poznatky od vás, kteří menzy navštěvujete.


Schůzka na SÚZ (13.6.2008 v 9.00 SEČ)

Ze SÚZ přišli
David Holý - oddělení studentských záležitostí
Jaromír Příhoda - náměstek z útvaru gastronomie
Bohuslav Vlček - oddělení řízení provozu
Za Silicon Hill
Ing. Radka Pernicová - studentka FSV, kolejní manažerka
Petr Hovorka (petaa) - student FS, registrátor blok 2

Projednávané věci

 • Informace o kartičkách pro skupinu 5 lidí do menzy

Vytvoří se kartičky, které budou opravňovat držitele pro vstup do zakulisí menz. Začátek od nového semestru.

 • Projednávala se finální podoba plakátu propagujícího náš web menza.sh.cvut.cz


Schůzka s vedením SÚZ (23.5.2008 v 8.15 SEČ)

Z vedení SÚZ přišli
Ing. Zdeněk Zmrzlík - ředitel
David Holý - oddělení studentských záležitostí
Ing. Zdeněk Matušinský - vedoucí vnitřní kontroly
Jaromír Příhoda - náměstek z útvaru gastronomie
Ing. Ladislav Strejček - náměstek z útvaru provozu objektů a účelových zařízení
Z vedení Silicon Hill
Ing. Radka Pernicová - studentka FSV, kolejní manažerka
Václav Vrba - student FJFI, celoklubový zástupce
No a pak my Smile.jpg
Petr Hovorka (petaa) - student FS, registrátor blok 2
Ondřej Chytra (letadyylko) - student FEL
Martin Stružský (soustruh) - student FEL, registrátor blok 2

Zhodnocení schůzky v bodech

 • Podle slov pana Zmrzlíka se bude snažit o zlepšení kvality jídla.
 • Od 1.6. zmizí plastové kelímky na sůl a pepř a budou slánky (je na vás jak dlouho)
 • Od nového semestru přechod na upgrade SW v pokladnách, tak snad srozumitelnější účtenky.
 • Vytvoření webu na vkládání poznámek nespokojených strávníku s možností náhledu do historie a porovnání.
 • Možnost v případě zájmu pořádat besedy s vedením menzy a vedením SÚZ a diskuze.
 • Možnost vytvoření „zkušební“ skupinky studentů, kteří se podívají na přípravu jídel.
 • Extra ceny za obyč. jídla – FOTIT, FOTIT, FOTIT :)
  • Vzkaz pro ty, co nevěří v tuhle akci – jde to, ale nestačí jen sedět a kritizovat!

Zhodnocení schůzky (Celý text)

Hlavní cíl, s kterým jsme tam šli, nebylo, jak si většina lidí myslí, snížení cen v menzách, protože to není v moci SÚZ. A to z prostého důvodu - na ceny jídel ostatních vysokých škol nejen v Praze přispívá vedení škol - rektorát tím, že platí odpisy zařízení, platy zaměstnanců a ceny za energie, proto se tyto položky nepromítají do jejich cen jídel, zatímco u nás se na to nepřispívá, a proto jsou menzy ČVUT nejdražšími v ČR.

Navrhli jsme tedy hlavně zlepšení kvality a úpravu množství jídel v menzách ČVUT. Je to docela ožehavé téma, pan Zmrzlík k tomu měl hodně komentářů a domluvili jsme se na tom, že prostě nejde nějak zpětně zjišťovat, že např. minulý týden byl řízek studený, oschlý a malý... Proto, když má někdo problém, tak ať jde hned za vedoucím menzy a tomu řekne, co se mu nelíbí (v extrému půjde s vámi, převáží jídlo, přeměří teplotu apod.)

Zmiňované knedlíky :-)

K tomu navrhnul domluvit se, že bude třeba každý měsíc nebo jednou za dva měsíce beseda s vedením menzy, případně říkal pan Zmrzlík, že tam taky přijde, a tam by se hodnotilo, co se nelíbí, co se líbí, návrhy na zlepšení a připomínky. Ale to záleží hlavně na tom, aby se našli lidi, kteří by tam šli. Ty schůzky jsou jedno řešení, dále se vymyslelo, že vytvoříme web (třeba menza.sh.cvut.cz), kam budeme moct dávat, co se nám nelíbí konkrétně – den, název jídla, název menzy, cena, komentář a ideálně i fotku toho jídla. Mluvili jsme i o tom, že jsme si chtěli v menze vyfotit nějakou perlu, třeba jako známé Bramborové knedlíky s cibulkou za 29,63 Kč, ale přišel kuchař a řekl, že se tu nesmí fotit. Podle pana Zmrzlíka se v menze fotit může, kromě zázemí, kde se připravují podle „tajných“ receptů jídla. Ten stůl s ukázkovými jídly a věci okolo si můžeme fotit, jak chceme. Píšu to proto, že na tom webu bude určitě důvěryhodnější názor s fotkou než bez ní.

Potom jsme tam řešili nepřehlednost účtenek, které dostanete na pokladně, když si ukládáte peníze. Je to nepřehledné, ale pan Příhoda mi poslal na vysvětlení, co tam ty čísla znamenají. No a hlavně - po prázdninách se přejde na nový vylepšený systém, tak uvidíme, jak moc se účtenky změní a o kolik budou přehlednější, než ty stávající. Hlavně teď, když si dáváte jídlo a zdá se vám, že cena neodpovídá vašemu očekávání, není problém říct si o účtenku pro kontrolu, i pokud neukládáte peníze.

Dále jsme mluvili o miskách na sůl a pepř v SH menze. Ty plastové kelímky jsou fakt hnus. Bylo nám řečeno (což jsme očekávali), že tam jsou kvůli tomu, že to studenti kradou. Od 1.6. ale talířky a mističky zmizí a budou tam slánky a pepřenky! Záleží na nás jak dlouho.

Potom jsme řešili celkovou kontrolu jídel a přípravy – to má na triku šéfkuchař a zaměstnanci menzy. Jak jistě víte, přestalo se se schlazováním jídel, což znamenalo, že se všechno jídlo vařilo na Strahově, kde se potom zmrazilo a převáželo do ostatních menz a tam rozmrazilo a podávalo. Teď se vaří ve všech menzách, s tím, že menza Podolí vaří pro výdejny v Horské a na Karláku. Kvalita jídla záleží na personálu menzy a kontroly probíhají ze strany vedení namátkově jednou za čas. Proto se udělá ten web, kam budou moct studenti (a nejen oni) psát svoje připomínky, a pak třeba jednou za měsíc se z toho vezme výpis a předá se na SUZ a oni se podle toho zařídí.

Potom ještě pan Zmrzlík říkal, že není problém udělat skupinku lidí, kteří by měli zájem, a dát jim kartičky opravňující prohlédnout si přípravu jídel před tím, než se ten den budou podávat. Pro zájemce bude také uspořádána další exkurze do menzy.

 • Opravdu po týhle schůzce můžu říct, že když se vám něco nelíbí, tak nestačí jen kritizovat za klávesnicí a čekat, kdo se toho ujme a vyřeší to, ale zvednout se a slušně jít a říct, že tohle je špatně a jestli by to šlo zlepšit!Závěr

Na závěr bych chtěl jen říct, že bych byl velmi rád, kdyby se tyto informace dostaly ke každému, kdo menzy ČVUT navštěvuje a ona/on věděl, že tohle existuje.
Takže předem dík každému, kdo tohle bude číst a zmíní se těm, kdo o tom neví.
Přeju pěkný den, Petr HovorkaSmile.jpg
Jmenné prostory

Varianty
Akce