240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Market

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Market - potraviny v areálu kolejí

Market vlastní muž černé pleti jménem José, přezdívaný Pepa. Díky němu se obchodu na SH říká Blackmarket, U černocha, U negativa a podobně. I když zní názvy poněkud hanlivě, studenti s ním vycházejí dobře a někteří častí návštěvníci si tykají s ním nebo některými zaměstnanci. Občas si kolejáci stěžují na vysokohorskou přirážku, ale jsou rádi, že tu Pepu mají a nemusí hnout zadkem ze Strahova. Pepa zaměstnává v obchodě své přátele a rodinu, proto často po obchodě pobíhají jeho tři děti a za kasou sedává jeho žena.

Provozní doba

platná 4. března 2019

  Velký
Po 8:00 - 23:00
Út 8:00 - 23:00
St 8:00 - 23:00
Čt 8:00 - 23:00
8:00 - 23:00
So 9:00 - 23:00
Ne 9:00 - 23:00

Info prevzate ze stranky strahov.utulekfest.cz

(Trochu starší text)

Sámoška u Negra

Kromě SÚZu se na studentech rozhodl vydělávat i bývalý africký student, přezdívaný Negr. Svůj smysl života nenalezl v uplatnění vědomostí nabytých studiem, či ve vědecké práci a získávání dalších akademických titulů, ale v provozování samoobsluhy pochybné kvality. Ing. José Mané na Strahově provozuje celkem dvě prodejny zvané Malý a Velký negr. Lidových názvů existuje samozřejmě mnohem víc, takže až uslyšíte, že někdo jde k Černochovi nebo do Black Marketu určitě hned pochopíte co tím myslel. Prodejny zmíněného čechoafričana se liší rozsahem nabídky, sortimentem a otvírací dobou. Malý negr má otevřeno až do 23:00, a Velký negr jen do 18:00. Chodit k negrovi se ovšem doporučuje pouze při nedostatku času nebo při velmi akutním hladu. Jinak je ideální chytit autobus 217 a nakoupit v levnějším Tesco na Andělu. Negr zřejmě využil nadmořské polohy Strahova a ke svým cenám připočítává i horskou přirážku.

Pan vedoucí si také nedokáže spočítat, že by Velkej mohl být otevřený přes den a Malej přes noc, kdy mnozí studenti nemají jak sehnat jídlo, kouření a alkohol.

Malej negr má bohužel v neděli zavřeno, takže kdo přijede hladovej pozdě na kolej, má už většinou smůlu.

Jmenné prostory

Varianty
Akce