240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

MHD

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání


== 3.6. Doprava == http://strahov.utulekfest.cz/


Na Strahovský kopec každým dnem vyjíždí několik autobusových linek, ta která vás sveze na Karlovo náměstí čili Karlák je 176. Mezi Andělem a Dejvicemi jezdí 217. A typicky školním autobusem je linka 143, která vás doveze pomalu až před vchod do fakulty (FEL). Ještě zde jezdí linka 149 odněkud z Nových Butovic, ze Strahova do Dejvic kopíruje trasu linky 143 a navíc jezdí ve velých intervalech, takže má smysl jen pro ty, kteří ji chtějí využívat ve směro do Nových Butovic.

V nočních hodinách nás na Strahov už nedopraví kromě taxíku nic a tak je nutné provést výstup na vrchol po vlastních. Výstup je možno zahájit ze základního tábora na Malovance (pro méně zdatnější) a nebo ze stanice Švandovo divadlo (původně Kinského zahrady), ovšem to je jen pro zdatné jedince, kteří se nebojí temného lesa zahrady Kinských a občasných uchyláků. Ještě v roce 2005 byla poslední možnost dopravit se z centra (mimo taxíku) poslední půlnoční 176, zástupci klubu SH vyjednali na dopravním podniku prodloužení grafikonu, takže poslední spoj vyjíždí z Karlova náměstí v 1:40 v noci a tyto noční spoje nebývají prázdné.

Kromě revizorů číhajících na černé pasažéry je jediným nebezpečím možnost dopravní zácpy. Zácpy vznikají převážně na lince 176 v ranních hodinách, pokud tedy chceme přijet na Karlák zavčasu vyjedeme tak o hodinu dříve a nebo strahovský kopec seběhneme po strmých zarostlých cestičkách pěšibusem a dole chytneme 176 která se již vymanila ze zacpaného kopce či dojedeme tramvají. Přesnou trasu zde líčit nebudu, nechte se zasvětit od zkušenějších rovnou na místě. Nebezpečí zácpy hrozí též na lince 143 směrem na Strahov a lince 217 v obou směrech, v důsledku výstavby velke mimoúrovňové křižovatky v oblasti Malovanky.

Další dopravní spoj je lanovka na Petřín, která zácpy nezná, zato však zná pravidelné třítýdenní výluky v půlročních intervalech z důvodu technické revize (vždy na jae a na podzim) a také návaly turistů v letních měsících ve směru na Petřín. Horní stanice je od vzdalena asi 7 minut chůze od bloku 10. Její provoz začína až v devět hodin ráno, což není pro ranní výuku dostatečně včas, nicméně v kombinaci s linkou tramvaje 22 a 23 je to též vhodný spoj na Karlovo náměstí.

== Spojení do centra == http://www.tvojevolba.cz/prvacistrahov.html

Strahovské koleje spojuje s okolím autobusová doprava a lanovka, v dosahu jsou však i tramvajové linky. Tučně jsou vyznačeny stanice kde se nastupuje a dále jsou vypsány významnější stanice na trase. Jízdní řády jsou na zastávkách, ale pozor na to, že časy mohou mít 2 minutovou toleranci tzn. že autobus nebo tramvaj může jet o dvě minuty dříve nebo později.

Lanovka:

Petřín - Újezd jezdí 9-23:00, interval 15 a pak tramvají 22, 23, 12, 9, 6, 20

Tramvaje:

8: Malovanka - Hradčanská - Vltavská (metro) - Palmovka (metro)

22, 23: Bílá hora - Malovanka - Malostranská (metro) - Újezd (Přestup z lanovky) - Karlovo Náměstí (metro) - I.P. Pavlova (metro) - Náměstí Míru - Vršovice


Autobusy:

Směr Karlovo náměstí :

176 Koleje Strahov - Kinského zahrada (Smíchov - tram 6, 9, 12) - Karlovo nám. (metro B) (Studentská linka) ráno 8-10 hod a odpoledne mívá zpoždění díky dopravním zácpám v centru!

Směr Dejvice :

217 Anděl (metro B) - Koleje Strahov - Malovanka - Vozovna Střešovice - Dejvická (metro A)

149 Koleje Strahov - Malovanka - Vozovna Střešovice - Dejvická (metro A)

143 Koleje Strahov - Malovanka - Vozovna Střešovice - Dejvice (škola ČVUT - studentská linka)

Jmenné prostory

Varianty
Akce