240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Klub 007

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Historie

KLUB 007 STRAHOV vznikl ve druhé polovině šedesátých let, kdy se ze spartakiádních šaten staly vysokoškolské koleje ČVUT.

Historie klubu do roku 1986. To jsou příběhy desítek lidí z celého Československa, kteří se v době studií na ČVUT v podstatě zadarmo o klub starali, a přes které se převalily vlny FOLKU, JAZZROCKU, DISCA, PUNKU, NOVÉ VLNY včetně Járy Cimrmana nebo Hany Hegerové. Obecně se vysokoškolským klubům dostávalo díky akademické půdě více svobody, nicméně režim neponechával nic náhodě a za diskotéky, v nichž nepřevládaly hity umělců východního bloku, byla parta v roce 1986 ze sedmičky vystřelena na Mars.

Na základě konkurzu jse v roce 1987 na sedmičku dostala skupina lidí z okruhu tehdy vznikajícího Rádia Strahov. Nejprve jsme museli útokem ze všech stran odrazit pokus o disco club. Pomohli Jiří Černý, Jan Rejžek, Josef Vlček, Jan Burian, NEREZ, DIVADLO VIZITA, Dáša Voňková, filmy Jana Švankmajera, Vladimíra Merty, Jiřího Barty, kapely MÁMA BUBO, KRAUSBERRY, LAURA A JEJÍ TYGŘI, GARÁŽ, PSÍ VOJÁCI, JIŽNÍ PÓL, EGYPT.

Základní kameny budoucího vývoje však položili DUNAJ, E, UŽ JSME DOMA, VESELÉ PLAVKYNĚ, ŠVIHADLO, HYPNOTIX a v roce 1989 kapely Pražské nezávislé scény ČÍNSKÁ ČTVR«, NOCTURNE, MODRÝ TANKY, KURTIZÁNY Z 25. AVENUE.

Od září 1989 byla pražským magnetem páteční nezávislá scéna Pavla KRACÍKA, v pátek 17. listopadu nás však zajímaly jiné věci a klub se stal nonstop centrem studentů Stavební fakulty ČVUT. Probíhaly diskuse, koncerty, natočení živé desky Jaroslava Hutky. Objevuje se BERGÁMO se švýcarskou kapelou JAY WALKER. Na jaře 1990 KRACÍK přivedl nadějného nováčka Josefa Sedloně.

Byla postavena U RAMPA před sedmičkou. Pomalu se formují IGOR´S RECORD COLLECTION, Evžen NEJEDLÝ hraje v pátek pro RÁNY TĚLA, STŘEDNÍ EVROPA buší do železa. PATH nám nosí zajímavé desky a hraje divadlo (NEJHODNĚJŠÍ MEDVÍDCI), HC/punk scéna zatíná první drápky, aby v roce 1991 zasáhla 007 naplno. Koncerty AKUTNÍ OTRAVY, KRITICKÉ SITUACE a především koncert ASSASSINS OF GOD, kterým Robert Jimmy Vlček otevřel novou kapitolu, ve které má své nenahraditelné místo zvukař Pavel KUŘE Hejč.

Webové stránky

http://www.klub007strahov.cz/

Jmenné prostory

Varianty
Akce