240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

FAQ/Kabely pro strukturovanou síť

Z old-wiki.siliconhill.cz
< FAQ
Přejít na: navigace, hledání

Na mém pokoji je přípojka, ale já nemam žádný kabel. Jak ho získám?

Půjdete do obchodu a koupíte si. Na některých blocích se podnikaví studenti chopili příležitosti a za úplatu vám kabel vyrobí. Kabel je vaším majetkem. Před tím než si jej půjdete koupit, odhadněte nebo změřte potřebnou délku od zásuvky k počítači, přidejte nějakou rezervu. 10 metrů kabelu stojí kolem 100 Kč.

Co mám udělat, je li kabel příliš dlouhý nebo krátký?

Nezbyde vám nic jiného, než si koupit jiný kabel.

Co mám udělat před prázdninami s kabelem?

Kabel odvezte domů, uschovejte v kufrárně nebo u kamaráda. Nenechávejte jej přes prázdniny na pokoji. Je to váš majetek, nikdo vám po prázdninách nový nedá. Pamatujte si, zda jste připojeni v levé nebo pravé zdířce v zásuvce a po prázdninách se připojte do stejné.

Kterou zásuvku (levou nebo pravou) mám použít?

Není jedno, kterou záasuvku použijete, protože každá zásuvka má obvykle přidělený jeden počítač a žádný jiný tam nebude fungovat. Zkuste postupně obě zásuvky, pokud vám síť nepůjde, zajděte za nejbližším registrátorem. Pokud máte na pokoji jen jeden počítač nejprve zkuste levou.

Jmenné prostory

Varianty
Akce