240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Doktoři v okolí

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Lékařská služba

Studenti mají své zdravotní středisko v Praze 6, Studentský dům, Bechyňova 3. Speciální oddělení (na doporučení lékaře) jsou ve Spálené ulici č.12.

Praktičtí lékaři ve Studentském domě v Dejvicích ordinují především dopoledne (nejčastěji do 12:30). Na odpoledne jsou zváni zdraví pacienti k RTG, těhotné ženy apod. Studenti ČVUT-FEL musí znát číslo kruhu do kterého patří a podle něj jim je přidělena jedna ze dvou doktorek.

Pohotovost

  • Ústřední vojenská nemocnice ve Střešovicích www.uvn.cz, provoz 24 hodin, ideální místo proto se nechat ošetřit, doprava autobusem na Vozovnu střešovice a odtud tramvají směr Petřiny až na zastávku Vojenská nemocnice. Pohotovost se nachází v tomto pavilonu (chirurgická ambulance).
  • Praha 6, Vítězné náměstí 13, (je to v domě vedle ČSOB), telefon.: 224 325 520, provoz ve všední dny od 18 do 7 hodin následujícího dne, celý den o víkendu a svátcích.

Ošetření na Strahově

Praktický lékař na bloku 1

Jelikož u totoho pana doktora s největší pravděpodobností nemáte registraci, doporučuji raději využít Vojenskou nemocnici ve Střešovicích (pohotovost).

Nemocnice na Strahové

Interní oddělení Strahov je specializovaným pracovištěm, které se zaměřuje na komplexní poskytování péče chronickým pacientům se selháním ledvin. Rozsáhlý ambulantní provoz včetně velkého hemodialyzačního střediska s možností hospitalizace umožňuje zaměření na problematiku komplikací dlouhodobého dialyzačního programu, jejich diagnostiku a léčbu.

Předchozí popis vás měl varovat od toho tam chodit se zlomeným hnátem, horečkou, či jinou podobnout prkotinou od toho je tady Vojenská nemocnice ve Střešovicích.

Stránky nemocnice: www.dialyza-strahov.cz

Ostatní praktičtí lékaři

S problémem je možné se vydat za libovolným praktickým lékařem. V tomto případě to ovšem vyžaduje drobnou lest. Chvilí postávejte (poléhavejte, svíjejte se, podle vašeho aktuálního zdravotního stavu) přede dveřmi s nápisem "NEKLEPAT", v ruce žmoulejte kartičku pojištěnce a vyčkejte až vyjde napruzená zdravotní sestra. Poté s co nejsrdečnějším úsměvem a uctivým a zřetelným pozdravem řekněte: "Dobrý den, můžete mě prosím ošetřit, nemám sice u vás kartu, ale bydlím v <ulice nejlépe stejná jako místo ordinace>". Další doporučené odpovědi: "Je vám špatně?", "Ano."; "Jaké je vaše bydliště?", "Trvalé bydliště mám v <blabla>, přechodné v <ulice nejlépe stejná jako místo ordinace>. Takto získáte pohodlně recept, doporučení, atd. vysolíte 30 Kč a tradá! Přechodné bydliště nijak moc dokázat nemůžete a pokud byste ho doktorovi nesdělili pošle vás k vašemu obvoďákovi nebo na lékařskou pohotovost a ještě vás zjebou jak nějakýho uličníka.

Lékárny

Velký počet lékaren je na Vítězném náměstí v Dejvicích (autobus 143), dále na Andělu v nákupním centru Smíchov (autobus 217).

Jmenné prostory

Varianty
Akce