240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Zeď

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Fotky z akce

Navrh8 kopie.jpg

nápad

  • Panensky bílé stěny v jedné z mezipatrových místností bloku 9 daly, zprvu zcela nenápadně, vzniknout myšlence využití volného prostoru k uměleckému počinu.

Počátkem dubna bylo jasně rozhodnuto o stěně, kam se promítají projektorem pokyny pro tančení DDR. 15. dubna tak mohli členové výtvarného kroužku vykolorovat pruh šipek na levé straně a podtrhnout jeden z významů místnosti, pro které je společenská místnost určena. Vedoucí výtvarného ateliéru na Strahově, její zástupkyni a správci místnosti trvalo asi dva měsíce, než zkoncipovali počítačovou podobu celého návrhu zdi. Finální verzi předcházely desítky přetvářených nápadů a několik schůzek. Bylo potřeba propracovat základní myšlenku příběhu neverbální komunikace vypodobněných postav. Následovalo vyfocení vybraných lidí a pak jejich modifikace. Poděkování tedy patří hlavně modelům, že ve svém volném čase byli ochotni nechat se naskládat do určené pózy a cvaknutím blesku si nechali ukrást kus své duše ve prospěch dalších generací. Pečlivě bylo vybíráno, aby gesta s postoji reprezentovala maximum aktivit na bloku 9.

technika

  • Živý obraz je namalován na symbolickém slunci, které nad blokem 9 bude nepřetržitě rozdávat energii. Pozadí bylo nastříkáno pomocí airbrushe rozředěnými akrylovými barvami tak, aby byl zřetelný barevný gradient od karmínově červené k pomerančově oranžové. Akryl byl použit i k malbě postav v popředí.

příběh

  • Časová přímka se zobrazuje od nejstarších dat k nejmladším zleva doprava. Stejně tak jsou zobrazeny i postavy na zdi. Levá strana je především místo pro již odešlé adminy a televizory, ve středu jsou postavy podporující hladký chod devítky v současných dnech a směrem doprava je možno nahlédnout do nedaleké budoucnosti.

_____________________________________

realizace

  • Rozkreslení slunce v pozadí a jeho nastříkání bylo provedeno 17.června 2008, postavy byly malovány po dobu dvou dnů a nocí 24. a 25.června

Slavnostní otevření zdi proběhlo 26. června 2008 ve 21h, kdy byla přestřižena páska.

_____________________________________

IMG 0008 kopie.jpg
Strihani.jpg
Zed1.JPG
Zed2.JPG
Jmenné prostory

Varianty
Akce