240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Výtvarný kroužek

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik, kromě naplánovaných řemeslných a výraběcích technik se také maluje a kreslí pod vedením nezkušených ale velice ochotných lektorek Alenky a Hanky. Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden. Od letního semestru 2012/2013 se budeme scházet každé pondělí ve 20.00 na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby jsi se dostal do výtvarky musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů.

Pokud máš chuť zapojit se do našeho skvělého kolektivu, neváhej, každý je vítán. Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud bude v naších silách, rádi ji zařadíme a nuačíme základy.

Umíš něco pěkného a rád bys to naučil ostatní? Neváhej a zkus vést výtvarný workshop pro své kamarády i ostatní obyvatele našich milých kolejí! O pomůcky se postarámme my :o)

Klíče od místnosti a skříně s pomůckami a materiálem jsou k dispozici všem aktivním členům. Pokud si chceš něco vyůjčit nebo vyzkoušet a nemáš čas v pondělí večer, piš na e-mail vytvarka@siliconhill.cz. Domluvíme se na vyhovujícím řešení.

Pro členy klubu Silicon Hill je účast zdarma :o) Nejsi-li členem nezoufej, můžeš se za malý poplatek stát členem klubu a čerpat tak možnosti výtvarky a jiných projektů.


Obsah

Program Výtvarného kroužku na letní semestr 2012/2013

11.února 2013 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Prijďte si vyzkoušet staré řemeslo drátování! Naučíme výrobu jednosuchých i složitějších šperků z drátů a korálek nebo zkusit odrátovat donesený objekt (sklenice, hrnek, květináč...) Můžete si vyskoušet i plotýnkový smalt. Neváhejte přijít a nezapomeňte na dobrou náladu a nápad :o)) Inspirativní literatura bude jako vždy k dispozici :o)

12.11.2012 Svíčky + FIMO

Už jste někdy odlévali svíčky z roztaveného vosku? Nebo vyráběli úžasně voňavé svíčky z včelího vosku? Máte jedinečnou šanci si vyzkoušet, jak se to dělá. Do vosku se mohou přidat vonné oleje a svíčky pak nádherně voní. Kromě svíček bude k dispozici také FIMO, literatura a veškeré nářadí na tvoření.

19.11.2012 Batika + malba na textil I

Vytáhněte své staré oblečení a přijďte si z něj vyrobit zcela jiné kusy. Na trička, sukně, halenky, kalhoty, nebo i kraťasy nejlépe z bavlny nebo lnu můžete malovat, tiskat nebo si na nich vyzkoušet vázanou, šitou, voskovou nebo sypanou batiku. Pokud si chcete vyzkoušet malbu na hedvábí, přineste si šálu nebo cokoliv jiného. Barvy poskytneme.

19.11.2012 Batika + malba na textil II

Doděláváme nedodělky z minulého týdne. Pokud si minulý týden u nás nebyl, ale batiku by sis chtěl zkusit, neváhej a přijď :o)

3.12.2012 Výroba věnců a adventních svícnů

Budeme tvořit věnce na vchdové dveře strahovských pokojíků nebo svícny se čtyřmi svíčkami. POkud můžeš poskytnout větvičky, nejlépe thuje nebo jalovce, ozvi se!

10.12.2012 Origami, kirigami, zvířátka z papíru

Název je vypovídající. Čeká nás stříhání, skládání, lepení a nakonec možná něco hezkého, papírového.

17.12.2012 Vánoční a novoroční přání, balení dárků, výroba originálních krabiček na dárky

Vánoce už jsou skoro tady! Zabal si (vlastnoručně vyrobené) dárky pro své nejbližší!Pár fotek z historie :o)

Vytvarka7.jpg
Vytvarka5.jpg
Vytvarka6.jpg
Vytvarka4.jpg
Vytvarka3.jpg
Vytvarka2.jpg
Vytvarka1.jpg
Jmenné prostory

Varianty
Akce