240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Výtvarný kroužek

Z old-wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(přidáno přibližné datum zrušení (podle historie editace této stránky))
 
(Není zobrazeno 76 mezilehlých verzí od 4 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik, kromě naplánovaných řemeslných a výraběcích technik se také maluje a kreslí pod vedením nezkušených ale velice ochotných lektorek Alenky a Hanky.  
+
Projekt '''VÝTVARNÝ KROUŽEK''' byl představenstvem '''ZRUŠEN''' (duben 2019)
Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden. Od letního semestru 2012/2013 se budeme scházet každé pondělí ve 20.00 na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby jsi se dostal do výtvarky musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů.   
+
 
 +
 
 +
'''Hledá se vedoucí výtvarky'''
 +
 
 +
Výtvarný kroužek hledá nového vedoucího - vedoucím se můžeš stát i ty! Pokud máš zajímavé nápady - jak co se týče propagace výtvarky, tak náplně případných lekcí - jsi pravděpodobně vhodný kandidát! Organizační záležitosti ti vysvětlí aktuální lektoři - není to nic složitého. Využij možnost formovat výtvarku podle svých představ!
 +
 
 +
 
 +
'''O výtvarce'''
 +
 
 +
Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý, bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik.  
 +
Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden.
 +
 
 +
Scházíme se v pondělí od '''19:30 do 21:00''' na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby ses dostal do výtvarky, musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů.   
 +
 
 +
 
 
   
 
   
Pokud máš chuť zapojit se do našeho skvělého kolektivu, neváhej, každý je vítán. Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud bude v naších silách, rádi ji zařadíme a nuačíme základy.
+
'''Pokud máš chuť se zapojit, neváhej, každý je vítán.'''
  
Umíš něco pěkného a rád bys to naučil ostatní? Neváhej a zkus vést výtvarný workshop pro své kamarády i ostatní obyvatele našich milých kolejí! O pomůcky se postarámme my :o)
+
Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud to bude v našich silách, seženeme pro tuto techniku nástroje a vysvětlíme ti, jak na to.
  
Klíče od místnosti a skříně s pomůckami a materiálem jsou k dispozici všem aktivním členům. Pokud si chceš něco vyůjčit nebo vyzkoušet a nemáš čas v pondělí večer, piš na e-mail vytvarka@siliconhill.cz. Domluvíme se na vyhovujícím řešení.
+
Umíš něco pěkného a rád bys to naučil ostatní? Neváhej a zkus vést výtvarný workshop pro své kamarády i ostatní obyvatele našich milých kolejí!
  
Pro členy klubu Silicon Hill je účast zdarma :o) Nejsi-li členem nezoufej, můžeš se za malý poplatek stát členem klubu a čerpat tak možnosti výtvarky a jiných projektů.
+
Pokud si chceš něco vypůjčit nebo vyzkoušet a nemáš čas v pondělí večer, piš na e-mail vytvarka@siliconhill.cz. Domluvíme se na vyhovujícím řešení.
  
 +
Pro členy klubu Silicon Hill je účast zdarma, nicméně pro náročnější lekce je zapotřebí si obstarat vlastní materiál (například při lekci leptání skla ti poskytneme leptací směs a vosk, ale skleněnou nádobu si raději přines vlastní. Nejsi-li členem, nezoufej. Můžeš se za malý poplatek stát členem klubu a čerpat tak možnosti výtvarky a jiných projektů.
  
=='''Program Výtvarného kroužku na letní semestr 2012/2013'''==
 
  
==11.února 2013 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ==
+
=='''Kontakty'''==
Prijďte si vyzkoušet staré řemeslo drátování! Naučíme výrobu jednosuchých i složitějších šperků z drátů a korálek nebo zkusit odrátovat donesený objekt (sklenice, hrnek, květináč...) Můžete si vyskoušet i plotýnkový smalt. Neváhejte přijít a nezapomeňte na dobrou náladu a nápad :o)) Inspirativní literatura bude jako vždy k dispozici :o)
+
====Lektoři výtvarných technik====
 +
Michal Trněný (vedoucí projektu, tel.: 731/670154)
  
=====12.11.2012 Svíčky + FIMO=====
+
Alžběta Kolářová
Už jste někdy odlévali svíčky z roztaveného vosku? Nebo vyráběli úžasně voňavé svíčky z včelího vosku? Máte jedinečnou šanci si vyzkoušet, jak se to dělá. Do vosku se mohou přidat vonné oleje a svíčky pak nádherně voní.
+
Kromě svíček bude k dispozici také FIMO, literatura a veškeré nářadí na tvoření.
+
  
=====19.11.2012 Batika + malba na textil I=====
+
Iveta Miturovvá (aktuálně v zahraničí)
Vytáhněte své staré oblečení a přijďte si z něj vyrobit zcela jiné kusy. Na trička, sukně, halenky, kalhoty, nebo i kraťasy nejlépe z bavlny nebo lnu můžete malovat, tiskat nebo si na nich vyzkoušet vázanou, šitou, voskovou nebo sypanou batiku. Pokud si chcete vyzkoušet malbu na hedvábí, přineste si šálu nebo cokoliv jiného. Barvy poskytneme.
+
  
=====19.11.2012 Batika + malba na textil II=====
+
====E-MAIL====
Doděláváme nedodělky z minulého týdne. Pokud si minulý týden u nás nebyl, ale batiku by sis chtěl zkusit, neváhej a přijď :o)
+
vytvarka@siliconhill.cz
  
=====3.12.2012 Výroba věnců a adventních svícnů=====
+
====MÍSTNOST====
Budeme tvořit věnce na vchdové dveře strahovských pokojíků nebo svícny se čtyřmi svíčkami. POkud můžeš poskytnout větvičky, nejlépe thuje nebo jalovce, ozvi se!
+
koleje Strahov / blok 9 / místnost s127
  
=====10.12.2012 Origami, kirigami, zvířátka z papíru=====
+
=='''Program'''==
Název je vypovídající. Čeká nás stříhání, skládání, lepení a nakonec možná něco hezkého, papírového.
+
  
=====17.12.2012 Vánoční a novoroční přání, balení dárků, výroba originálních krabiček na dárky =====
+
Výtvarka pro letošní semestr čeká na vedoucího, který sestaví organizovaný program. V tomto mezidobí jsme k zastižení každé pondělí od 19:30 na bloku 9 v Mučírně. Rádi ti pomůžeme se všemi možnými technikami, které známe, stačí se přijít zeptat a ideálně mít nápad, co chceš vytvořit.
Vánoce už jsou skoro tady! Zabal si (vlastnoručně vyrobené) dárky pro své nejbližší!
+
  
 +
=='''Co si u nás můžeš zkusit'''==
  
 +
'''Grafické techniky''':
  
 +
malba (akrylové, vodové, olejové, temperové barvy), kresba (tuše, tužky, sepiové tužky, uhly, pastelky, voskovky, progressa), tisk (linoryt, suchá jehla)
  
=='''Pár fotek z historie :o)'''==
+
'''Práci s textilem''':
 +
 +
šití (i na stroji) a vyšívání, háčkování, malování na textil, batika, savování, malování na hedvábí, filcování
  
[[Soubor:Vytvarka7.jpg|thumb|left]]
+
'''Tvorba dekorací''':  
[[Soubor:Vytvarka5.jpg|thumb|left]]
+
[[Soubor:Vytvarka6.jpg|thumb|left]]
+
[[Soubor:Vytvarka4.jpg|thumb|left]]
+
[[Soubor:Vytvarka3.jpg|thumb|left]]
+
[[Soubor:Vytvarka2.jpg|thumb|left]]
+
[[Soubor:Vytvarka1.jpg|thumb|left]]
+
  
 +
pletení košíků, ubrousková technika, malování na sklo a keramiku, mozaika,
 +
 +
'''Šperky''':
 +
 +
fimo šperky, smaltování, šperky z korálků
 +
 +
 +
 +
'''Airbrush'''
 +
 +
''Použití''
 +
 +
Pistole, kterou vlastníme je dvojčinná, to znamená, že se dá zvlášť regulovat vzduch a zvlášť barva. Při stříkání je potřeba nejdříve pustit vzduch a až potom přidat barvu, naopak při končení střiku je potřeba nejdříve zavřít barvu a až potom vzduch.
 +
Při nedodržení postupu dojde k nahromadění barvy na špičce pistole, což může způsobit kaňky.
 +
 +
''Ředění lihových barev''
 +
 +
Barva a ředidlo se ředí v poměru 1:1 až 1:4 (ve prospěch ředila). K ředění se používá originální ředidlo, případně směs technického lihu a ředidla C6000 v poměru 9:1 ve prospěch lihu. Nikdy se neředí pouze technickým lihem a naředěná barva se míchá mimo pistoli.
 +
 +
''Čištění''
 +
 +
Po dokončení práce je bezpodmínečně nutné pistoli vyčistit. Při čištění je třeba dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s jehlou, aby nedošlo k jejímu poškození. Pistole se čistí acetonem. Je třeba ji umýt i z venčí - lidský pot při dlouhodobém styku ničí povrchovou úpravu pistole.
 +
 +
=='''Galerie'''==
 +
 +
[[Soubor:Vytvarka7.jpg|thumb|left]][[Soubor:Vytvarka5.jpg|thumb|left]][[Soubor:Vytvarka6.jpg|thumb|left]]
 +
[[Soubor:Vytvarka4.jpg|thumb|left]][[Soubor:Vytvarka3.jpg|thumb|left]][[Soubor:Vytvarka2.jpg|thumb|left]]
 +
[[Soubor:Vytvarka1.jpg|thumb|left]]
 
[[Category: Projekty]]
 
[[Category: Projekty]]

Aktuální verze z 22. 11. 2019, 21:29

Projekt VÝTVARNÝ KROUŽEK byl představenstvem ZRUŠEN (duben 2019)


Hledá se vedoucí výtvarky

Výtvarný kroužek hledá nového vedoucího - vedoucím se můžeš stát i ty! Pokud máš zajímavé nápady - jak co se týče propagace výtvarky, tak náplně případných lekcí - jsi pravděpodobně vhodný kandidát! Organizační záležitosti ti vysvětlí aktuální lektoři - není to nic složitého. Využij možnost formovat výtvarku podle svých představ!


O výtvarce

Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý, bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik. Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden.

Scházíme se v pondělí od 19:30 do 21:00 na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby ses dostal do výtvarky, musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů.


Pokud máš chuť se zapojit, neváhej, každý je vítán.

Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud to bude v našich silách, seženeme pro tuto techniku nástroje a vysvětlíme ti, jak na to.

Umíš něco pěkného a rád bys to naučil ostatní? Neváhej a zkus vést výtvarný workshop pro své kamarády i ostatní obyvatele našich milých kolejí!

Pokud si chceš něco vypůjčit nebo vyzkoušet a nemáš čas v pondělí večer, piš na e-mail vytvarka@siliconhill.cz. Domluvíme se na vyhovujícím řešení.

Pro členy klubu Silicon Hill je účast zdarma, nicméně pro náročnější lekce je zapotřebí si obstarat vlastní materiál (například při lekci leptání skla ti poskytneme leptací směs a vosk, ale skleněnou nádobu si raději přines vlastní. Nejsi-li členem, nezoufej. Můžeš se za malý poplatek stát členem klubu a čerpat tak možnosti výtvarky a jiných projektů.


Obsah

[editovat] Kontakty

[editovat] Lektoři výtvarných technik

Michal Trněný (vedoucí projektu, tel.: 731/670154)

Alžběta Kolářová

Iveta Miturovvá (aktuálně v zahraničí)

[editovat] E-MAIL

vytvarka@siliconhill.cz

[editovat] MÍSTNOST

koleje Strahov / blok 9 / místnost s127

[editovat] Program

Výtvarka pro letošní semestr čeká na vedoucího, který sestaví organizovaný program. V tomto mezidobí jsme k zastižení každé pondělí od 19:30 na bloku 9 v Mučírně. Rádi ti pomůžeme se všemi možnými technikami, které známe, stačí se přijít zeptat a ideálně mít nápad, co chceš vytvořit.

[editovat] Co si u nás můžeš zkusit

Grafické techniky:

malba (akrylové, vodové, olejové, temperové barvy), kresba (tuše, tužky, sepiové tužky, uhly, pastelky, voskovky, progressa), tisk (linoryt, suchá jehla)

Práci s textilem:

šití (i na stroji) a vyšívání, háčkování, malování na textil, batika, savování, malování na hedvábí, filcování

Tvorba dekorací:

pletení košíků, ubrousková technika, malování na sklo a keramiku, mozaika,

Šperky:

fimo šperky, smaltování, šperky z korálků


Airbrush

Použití

Pistole, kterou vlastníme je dvojčinná, to znamená, že se dá zvlášť regulovat vzduch a zvlášť barva. Při stříkání je potřeba nejdříve pustit vzduch a až potom přidat barvu, naopak při končení střiku je potřeba nejdříve zavřít barvu a až potom vzduch. Při nedodržení postupu dojde k nahromadění barvy na špičce pistole, což může způsobit kaňky.

Ředění lihových barev

Barva a ředidlo se ředí v poměru 1:1 až 1:4 (ve prospěch ředila). K ředění se používá originální ředidlo, případně směs technického lihu a ředidla C6000 v poměru 9:1 ve prospěch lihu. Nikdy se neředí pouze technickým lihem a naředěná barva se míchá mimo pistoli.

Čištění

Po dokončení práce je bezpodmínečně nutné pistoli vyčistit. Při čištění je třeba dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s jehlou, aby nedošlo k jejímu poškození. Pistole se čistí acetonem. Je třeba ji umýt i z venčí - lidský pot při dlouhodobém styku ničí povrchovou úpravu pistole.

[editovat] Galerie

Vytvarka7.jpg
Vytvarka5.jpg
Vytvarka6.jpg
Vytvarka4.jpg
Vytvarka3.jpg
Vytvarka2.jpg
Vytvarka1.jpg
Jmenné prostory

Varianty
Akce