240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Novacek

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Silicon Hill je největším klubem Studentské unie ČVUT. Klub sídlí na Kolejích Strahov, kde jsou až na výjimky ubytováni všichni jeho členové. Aktivní z nich se ve svém volném čase věnují správě místní počítačové sítě, kterou zde sami vybudovali, zastupují ubytované studenty v jednáních se SÚZ ČVUT, nebo se podílí na realizaci zajímavých projektů, odborných přednášek a dalších skvělých nápadů. Zaujalo tě to? Čti dál, zjisti více a staň se aktivním členem.

Obsah

Co zařídit první den?

 1. Zaplatit ubytování ode dne nástupu do konce aktuálního měsíce, přičíst pojištení (300Kč) a zálohu za elektřinu (150Kč) na centrální recepci na bloku 1 (nebo převodem na účet )
 2. Před ubytováním se u hospodářky na svém bloku vyplnit potřebné dokumenty a mít připravenu dokladovou fotografii na Ubytovací průkaz
 3. Stát se členem klubu Silicon Hill a zaregistrovat si svá zařízení do sítě
 4. Zjistit co nejvíc informací o možnostech v klubu
 5. Přidat se to skupin klubu a bloku na sociálních sítích
 6. Lednici nebo jiné zařízení do pokoje můžeš sehnat levněji na FB skupinách bloků, FB Strahov Life nebo Bazar - Strahov

Jak se stát členem?

Pro členství je potřeba se zaregistrovat u některého z registrátorů na tvém bloku. Registrátory je možné kontaktovat pomocí emailu (kontakty najdeš v části #Bloky na Strahově). Registrátora najdeš snadno - na dveřích od jeho pokoje je cedulka se jménem a štítek “Registrátor bloku”. Seznam registrátorů a dalších aktivních na tvém bloku obvykle najdeš i na nástěnce v prvním patře.

K rychlé a úspěšné registraci potřebuješ vyplnit předregistrační formulář, papírový registrační formulář, přinést se sebou občanský průkaz nebo pas a také přinést všechna zařízení (notebook, mobil, tablet, čtečka e-knih…), které chceš zaregistrovat do sítě. Více informaci na stránce věnované registraci.

Členský příspěvek

Členové klubu platí za členství v klubu členský příspěvek. Peníze z členských příspěvků jsou využívány k zajištění chodu klubu, nákupu technického vybavení, pořádání akcí pro členy klubu, zlepšení života na blocích a chod jednotlivých projektů.. Členský příspěvek se platí pololetně. Zde jsou uvedeny příspěvky za nejoblíbenější členství.

Služba Závisí na Částka
Základní členství 200.00 Kč
Sítové členství Základní členství 600.00 Kč
Sportovní členství Základní členství 1000.00 Kč

Členský příspěvek se hradí bezhotovostně na účet klubu 99914020 / 2010 (Fio banka). V případe, že nemáš přístup k elektronickému bankovnictví účtu, který je vedený v českých korunách, doporučujeme využít platbu složenkou v pobočkách České pošty nebo vklad přímo na účet klubu v pobočkách Fio banky. Při platbě je nutno správně vyplnit variabilní a specifický symbol.

variabilní symbol 
je dán součtem variabilních symbolů všech služeb, které platíš
specifický symbol 
je tvoje UID, které Ti bylo přiděleno při registraci

Další informace o členství a členských příspěvcích je možné najít ZDE.

Pro bezproblémovou platbu členského příspěvku doporučujeme použít kalkulačku.

Jaký je rozdíl mezi Silicon Hillem a SÚZ-em?

SÚZ - Správa účelových zařízení (SUZ ČVUT ) Stará se o ubytování na kolejích Strahov. Hospodářka i vrátní také patří pod SÚZ.

SH - SiliconHill (SH) Klub vytvořený z řad studentů, který se stará o internet, fitcentrum, posilovny a další zájmové místnosti, akce, činnosti a projekty.

Jaké akce klub organizuje?

Akce Prvák je vůbec první akce semestru. Letos se organizuje 11.10.2017, opět v strahovské menze. Nováčci zde zjistí jaké možnosti jim Silicon Hill nabízí a budou mít příležitost rozšířit řady aktivních členů. Čekají na vás prezentace projektů, spousta zábavy, noví přátelé a aktivní členové klubu Silicon Hill.

Infoschůzky na blocích Na infoschůzce poznáš své sousedy z bloku, dovíš se, co se děje v Silicon Hillu i na bloku, jak se můžeš zapojit a jak trávit čas na bloku jinak než učením.

Název bloku Termín infoschůzky
Blok 2 24.10.2018
Blok 3 16.10.2018
Blok 4 16.10.2018
Blok 5 23.10.2018
Blok 6 17.10.2018
Blok 7 24.10.2018
Blok 8 22.10.2018
Blok 9 18.10.2018
Blok X 17.10.2018
Blok 11+12 18.10.2018

Blokové hry jsou celosemestrová soutěž, kde proti sobě soupeří bloky, jejíž cílem je spřátelit obyvatelé Strahova, probudit mezi bloky rivalitu, dopřát soutěžícím dávku zábavy, pohybu, myšlení a pro vítěze každé blokové hry je připravena výhra. Zúčastnit se může každý. Více informací najdeš na WIKI Blokových her. Letošní blokovky začnou již brzy. Sledujte nástěnky na blocích.

SHOW neboli Silicon Hill Open Wednesday je hudební festival pořádaný studenty pro studenty přímo v prostorech strahovských kolejí. Je určen zejména začínajícím studentským kapelám nejen ze Strahova a ČVUT. Hudební program na několika stagích je doplněn i doprovodným programem a soutěžemi.

Halloween je velká nezapomenutelná párty plná kostýmů a zábavy, která vás čeká už koncem října.

Installfest je akce, kde se setkávají začátečníci s ostřílenými linuxáky, kteří jim pomáhají s instalací GNU/Linux nebo problémy, které vyžadují více zkušeností. InstallFest pořádaný klubem Silicon Hill je ale o něco více akčnější, kromě instalací nabízí i přednášky a navíc je možné zúčastnit se i z domova. Pro více informací se podívej na oficiální stránky.

Další akce, dny otevřených dveří a zasedání představenstva klubu je možné sledovat v kalendáři na hlavní stránce klubu.

Co mi klub nabízí?

Klub svým členům nabízí služby, které máš možnost využít i ty. Také máš jako člen klubu možnost zapojit se do některého z projektů Silicon Hillu, stát se organizátorem některé z akcí, chodit do některé (nebo třeba do všech) akademií klubu, nebo se stát jedním z funkcionářů(seznam funkcionářů v stanovách klubu). O možnostech realizace v klubu budeš mít možnost dozvědet se více na Akci Prvák, která se letos koná 11.10.2017 ve 20:00 v Menze Strahov.

Připojení k internetu

Připojení k internetu je nejvyužívanější službou, kterou Silicon Hill poskytuje. Je součástí Síťového členství. V rámci připojení k internetu má každý člen možnost zaregistrovat si do síte

 • jedno zařízení (počítač) připojitelné pomocí kabelu (rychlost takového připojení dosahuje 1 Gbps)
 • tři zařízení připojitelné k WiFi síti

K registraci zařízení je potřeba zajít, i s novým zařízením, za registrátorem, který ti zařízení přidá do sítě.

Síťaři provozují i bezdrátovou síť. Její název je Silicon Hill a chceš-li se k ní připojit, musíš své zařízení nechat zaregistrovat.

Při využívání Silicon Hill sítě platí pravidla, která je potřeba dodržovat. Za nedodržení pravidel je možné udělit ban na síťovou službu.

Zde uvádíme některé ze základních pravidel sítě. Kompletní znění pravidel užívání sítě je k nalezení ZDE

 1. Uživatel nesmí poskytnout přístupu ke službě osobě, která nemá nárok na přístup nebo které byl přístup zablokován, stejně jako zpřístupnění jakékoliv síťové služby Klubu SH třetí osobě.
 2. Uživatel nesmí zneužívat počítačovou síť klubu SH k získání neautorizovaných přístupových práv k libovolné službě.
 3. Uživatel nesmí prostřednictvím sítě klubu SH porušovat pravidla sítě ČVUT a CESNET2 a právní řád ČR. Zejména je zakázáno sdílení autorsky chráněných děl.

V případě problémů se sítí se můžeš obrátit na registrátory a administrátora bloku. Pokud se chceš o síti dozvědět něco víc nebo by sis chtěl/a umět vyřešit svůj problém, přidej se k našim síťařům. Více o síti

Silicon Gym

Nachází v suterénu bloku 2. Pro vstup je nutné mít zaplacené Sportovní členství (1000Kč) + Základní členství (200Kč)

Po zaplacení členství můžeš využívat nejenom posilovnu, ale i skupinová cvičení, služby osobních trenérů, masáže a solárium.

Parťáka na cvičení můžeš hledat například na FB Silicon Gym

Před návštěvou si přečtěte provozní řád fitcentra

Veškeré další informace ZDE

Grillcentrum

Nachází se vedle bloku 11 za trafostanicí. Prostor s venkovním posezením, zahradním grilovacím krbem, velkým mobilním grilem, vlastním sociálním zařízením, tekoucí studenou vodou a elektrickou přípojkou. Jako člen klubu můžeš tento prostor využívat i ty. Můžeš si prostor Grillcentra zarezervovat i pro svou vlastní akci.

Veškeré informace ZDE na wiki

Servery a služby

Silicon Hill provozuje i vlastní serverovou infrastrukturu. Administrátoři se učí pracovat převážně s Linuxem a na jim svěřených fyzických i virtuálních “mašinách” provozují různé služby. Máš-li chuť se dozvědět, jaká zařízení se starají o webové stránky jako je tato, mrkni sem.

Novacik servery 1.jpg
Novacik servery 2.jpg
Novacik servery 3.jpg

PR

Jako každá větší či menší organizace o sobě potřebujeme dát vědět. Připravujeme grafiku pro letáky a píšeme příspěvky na sociální sítě. Staráme se o to, abyste se dozvěděli vše důležité a ve spolupráci s ostatními částmi klubu připravujeme články o činnosti klubu. Občas potřebujeme s něčím tak trochu “píchnout” a tak, kdyby tě bavilo třeba vymýšlet design nových triček nebo se považuješ za guryho přes český jazyk, ozvi se nám.

Vzdělávání (akademie)

Vzdělávací sekce klubu organizuje vzdělávací aktivity, zejména v oblasti IT. Jako člen klubu máš možnost se některých z nich účastnit bezplatně, za jiné budeš muset připlatit.

Název akademie O akademii Web stránka Kontakt
Android Akademie Pokud tě zajímá vývoj pro Android zařízení, nyní máš šanci naučit se něco nového od profesionálů z praxe. http://android.sh.cvut.cz/ edu@sh.cvut.cz
ArchiCAD Akademie Naučíme Tě vše od základních zásad pro tvorbu výkresů až po pokročilejší nástroje pro rendrování! V nabítce je kurz pro začátečníky i pro pokročilé. http://archicad.siliconhill.cz archicad@siliconhill.cz
Arduino Akademie Chceš si postavit otevírání oken nebo chytrý teploměr? Přijď, naučíme tě, jak programovat Arduino, a můžeš si taková zařízení vyrobit sám. Kurz je pro začátečníky a nemusíš se bát, že bys něco nezvládl. http://arduino.siliconhill.cz v.suk@sh.cvut.cz, a.horcica@sh.cvut.cz
ASSIST Akademie  ?? http://www.akademie-assist.cz  ??
Autodesk Akademie  ?? http://autodesk.siliconhill.cz autodesk@siliconhill.cz
C++ Akademie  ?? http://c.siliconhill.cz c@sh.cvut.cz
Cisco Networking Academy SU ČVUT  ?? http://cna.su.cvut.cz  ??
Linux Akademie Jestli se chceš naučit používat operační systém, který ti umožní pracovat efektivněji, přizpůsobí se tvým potřebám a navíc je zdarma? Pak je tenhle kurz právě pro tebe. V 12 lekcích budou vysvětleny základní pojmy, využívání příkazové řádky a základní administrace systému. http://linux.sh.cvut.cz linux-akademie@sh.cvut.cz
StartUp Akademie Start up Academy je určený všem těm, kteří mají za sebou alepsoň nějaký kurz objektově orientovaného programovacího jazyka a chystají se v tomto jazyce vytvářet vlastní projekt ať už se jedná o školní projekt pro konkrétní předmět, bakalářskou práci, diplomovou práci, nebo chtějí vytvořit vlastní aplikaci. Kurz probíhá v českém i anglickém jazyce podle národnosti lektora. Lektoři jsou profesionály z oboru. http://startup.sh.cvut.cz edu@siliconhill.cz

Projekty

Mezi aktivity klubu patří i projekty, které umožňují realizaci zajímavých nápadů, dávají příležitosti k získání nových zkušeností, zálib či přátel.

Název projektu O projektu Vedoucí projektu Kontakt Web stránka
AVC.SH AVCčko je Audiovizuální centrum Silicon Hill. Sídlíme v suterénu bloku 8, kde máme malé nahrávací studio a sklad spousty multimediálních hraček (kamery, včetně 4Kčkových, stativy, střižny pro live přenos videa, počítače, mikrofony, reproduktory, mixážní pulty, LED světla, otočné spoty, LED washe a dokonce i mlhostroj ;)). Iveta Terezie Pelikánová avc@siliconhill.cz http://avc.siliconhill.cz/
MacGyver Projekt pro přátele elektroniky, kteří mají zájem vzít do jedné ruky pájku, do druhé tištěný spoj a něco pěkného si ubastlit. Nabízíme vybavenou bastlírnu na bloku 9, kde se můžeš bez poplatku věnovat mechanice, elektronice či robotice. Jakub Huspek macgyver@sh.cvut.cz http://macgyver.sh.cvut.cz/
SHerna V současné době je projekt rozprostřen mezi dvě místnosti. Jedna se nachází na bloku 4 - 3. mezipatro a druhá na bloku 6 - 3. mezipatro. Můžete si zde zahrát hry na PlayStation 4 Pro - virtuální reality, ovladače, Xbox 360 a PlayStation2. K dispozici je i počítač s řadou emulátorů pro hry DOS. František Flachs f.flachs@sh.cvut.cz http://wiki.siliconhill.cz/SHerna
Hudebny Rád hraješ na hudební nástroje, ale nechce se ti tahat na kolej? Nevadí. Můžeš navštívit jednu z vybavených hudeben Silicon Hillu. Členství na semestr si pořídíš za 500 Kč. David Navrátil d.navratil@sh.cvut.cz http://hudebna.siliconhill.cz/
Taneční na Strahově Máš zájem o tanec a hledáš taneční pro vysokoškoláky v centru a za nízkou cenu? Nabízíme lekce pro pokročilé i začátečníky, skvělou atmosféru a perfektní instruktory. Cena je 400 Kč za jednotlivce. Jan Heřmánek tanecni@siliconhill.cz http://wiki.siliconhill.cz/Tane%C4%8Dn%C3%AD_na_Strahov%C4%9B
Fotoateliér Mezi školní i mimoškolní aktivity studentů ČVUT patří v nemalé míře vlastní tvořivá činnost, mezi kterou bezesporu patří i fotografie. V současné době existuje na Strahově zájmová místnost, která fotografům poskytuje vynikající podmínky pro práci jak v poloprofesionální, tak i v profesionální tvorbě. Richard Burkoň fotoatelier@siliconhill.cz http://wiki.siliconhill.cz/Fotoatelier
Fotokomora Poskytuje technické, ale i znalostní zázemí každému, kdo se chce věnovat klasickým fotografickým technikám Filip Cizner fotokomora@sh.cvut.cz Zde na wiki
Výtvarka Rádi tvoříte a chcete se něco nového naučit? Jste výtvarní amatéři s touhou zlepšit se a něco uměleckého zplodit? Nebo jste zkušení umělci? Pro všechny je u nás na výtvarce dostatek prostoru. Výtvarka disponuje nástroji pro mnoho zajímavých technik - ať už se jedná o linoryt, smaltování kovů, leptání skla nebo kreslení uhlem. Na schopnostech nezáleží, u nás na výtvarce hraje roli hlavně nadšení! Pojďte se s námi realizovat v jakékoliv pondělí v 19:30 na blok 9. Michal Trněný vytvarka@siliconhill.cz Zde na wiki
3D tisk Tisknout umí každý, ale tisknout 3D umí jen mistři. Přijďte se k nám seznámit s 3D tiskem a něco si vytisknout. Rádi pomůžeme, vysvětlíme, naučíme…. čekáme tě na bloku 9. David Zollpriester 3dtiskarna@sh.cvut.cz http://3dtisk.sh.cvut.cz/
Fotbálek SH Nečti dále, jestli nemáš rád stolní fotbálek. Stěžeň našeho projektu je totiž tréninkové centrum stolního fotbalu na b8, které může po domluvě navštívit každý člen klubu SH. V místnosti jsou zdarma volně k použití 2 stoly typu Rosengart spolu s pomůckami pro trénink na ligové úrovni. Takže je u nás každý vítán na pilování technik, i na hru jen tak s kámošema. Adam Plecitý a.plecity@sh.cvut.cz http://wiki.siliconhill.cz/Fotb%C3%A1lek_SH
Včely na Strahově Víte jak to vypadá uvnitř včelího úlu? Náš projekt pro vás připravuje možnost do takového prostoru nahlédnout a zároveň nabízí dobrovolníkům šanci se do projektu aktivně zapojit a realizovat některou z funkčních částí pozorovacího úlu. Karel Landa vcely@siliconhill.cz http://vcely.sh.cvut.cz/

Doplňující informace o projektech naleznete na samostatné stránce .

Bloky na Strahově

Název bloku O bloku Stránky bloku Kontakty Termín infoschůzky
Blok 1 Jediný blok, na kterém se nelze ubytovat, sídlí zde SÚZ (to nejdůležitější: recepce, kde můžeš zaplatit kolejné; bufet, ve kterém se můžeš občerstvit a ubytovací oddělení, v případě potíží s tvým pobytem tady) - - -
Blok 2 Zajímavostí bloku 2 je velké fitcentrum SiliconGym, které má svůj hlavní vchod z boční strany bloku. Wiki, FB admin2@sh.cvut.cz 23.10.2017
Blok 3  ?? Wiki, FB admin3@sh.cvut.cz, sluzby3@sh.cvut.cz 17.10.2017
Blok 4 Na bloku 4 se nachází stůl na poker, klubovna s barem a SHerna, kde si můžeš zpříjemnit svou volnou chvíli s kamarády. Wiki, FB admin4@sh.cvut.cz 17.10.2017
Blok 5 Zástupce na bloku 5 zprovoznil hospodu, ve které točí pivo z naší staré dvoukohoutové pípy. Wiki, FB admin5@sh.cvut.cz, sluzby5@sh.cvut.cz 24.10.2017
Blok 6 Pokud rád trávíš volný čas s kamarády, ale nerad chodíš do hospody, na bloku 6 si můžeš zajít do čajovny, která má vstup z boční strany. Wiki, FB admin6@sh.cvut.cz 18.10.2017
Blok 7 Pokud budeš aktivní v klubu, může se ti stát, že schůzí, kterých se budeš účastnit se budou odehrávat v klubovně právě na tomto bloku. Koná se zde také SUT nebo jednání představenstva. Wiki, FB admin7@sh.cvut.cz, sluzby7@sh.cvut.cz 18.10.2017
Blok 8 Zde se nachází studio AVC, ve kterém se můžeš naučit natáčet, stříhat, svítit či zvučit video. Dále zde má základnu celá strahovská síť – centrální serverovna. Wiki, FB admin8@sh.cvut.cz, sluzby8@sh.cvut.cz 16.10.2017
Blok 9 V suterénu bloku 9 má základnu bastlírna s 3Dtiskem. Pokud máš kutilského ducha, uplatnění zde jistě najdeš. Wiki, FB admin9@sh.cvut.cz, sluzby9@sh.cvut.cz 19.10.2017
Blok X O bloku X neboli bloku 10 není potřeba nic psát, je to prostě nejlepší blok na Strahově. Wiki, FB admin10@sh.cvut.cz, sluzby10@sh.cvut.cz 25.10.2017
Blok 11 + 12 Jediný blok na Strahově, který má své vlastní kino. V pohodlí se můžeš koukat na film a nebo hrát hry na PS4. Wiki, FB admin11@sh.cvut.cz, sluzby11@sh.cvut.cz 24.10.2017

Jak klub funguje?

Organizační diagram Studentské unie ČVUT,

klubu Silicon Hill
Prezident Studentské unie ČVUT
Předseda klubu Silicon Hill
Představenstvo klubu Silicon Hill Centrála klubu Silicon Hill
Vedoucí projektů
Aktivní členové klubu
Pasivní členové klubu

Bližší informace o tom co dělá a jak je volená centrála či představenstvo a kto je to aktivní člen klubu, nalezneš na stránce o struktuře klubu.

Užitečné odkazy

Jmenné prostory

Varianty
Akce