240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Zed

Z old-wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Přesměrování na Zeď)
 
Řádka 1: Řádka 1:
''' [[Fotky|Fotky z akce]] '''
+
#REDIRECT [[Zeď]]
 
+
[[Soubor:Navrh8_kopie.jpg|thumb|left]]
+
 
+
'''nápad'''
+
 
+
*Panensky bílé stěny v jedné z mezipatrových místností bloku 9 daly, zprvu zcela nenápadně, vzniknout myšlence využití  volného prostoru k uměleckému počinu.
+
Počátkem dubna bylo jasně rozhodnuto o stěně, kam se promítají projektorem pokyny pro tančení DDR. 15. dubna tak mohli členové výtvarného kroužku vykolorovat pruh šipek na levé straně a podtrhnout jeden z významů místnosti, pro které je společenská místnost určena.
+
Vedoucí výtvarného ateliéru na Strahově, její zástupkyni a správci místnosti trvalo asi dva měsíce, než zkoncipovali  počítačovou podobu celého návrhu zdi. Finální verzi předcházely desítky přetvářených nápadů a několik schůzek. Bylo potřeba propracovat základní myšlenku příběhu neverbální komunikace vypodobněných postav. Následovalo vyfocení vybraných lidí a pak jejich modifikace. Poděkování tedy patří hlavně modelům, že ve svém volném čase byli ochotni nechat se naskládat do určené pózy a cvaknutím blesku si nechali ukrást kus své duše ve prospěch dalších generací. Pečlivě bylo vybíráno, aby gesta s postoji reprezentovala maximum aktivit na bloku 9.
+
 
+
''' technika'''
+
 
+
*Živý obraz je namalován na symbolickém slunci, které nad blokem 9 bude nepřetržitě rozdávat energii. Pozadí bylo nastříkáno pomocí airbrushe rozředěnými akrylovými barvami tak, aby byl zřetelný barevný gradient od karmínově červené k pomerančově oranžové. Akryl byl použit i k malbě postav v popředí.
+
 
+
'''příběh'''
+
 
+
*Časová přímka se zobrazuje od nejstarších dat k nejmladším zleva doprava. Stejně tak jsou zobrazeny i postavy na zdi. Levá strana je především místo pro již odešlé adminy a televizory, ve středu jsou postavy podporující hladký chod devítky v současných dnech a směrem doprava je možno nahlédnout do nedaleké budoucnosti.
+
 
+
*Projektový manažer: [http://wiki.siliconhill.cz/Szonyi_Ondřej Ondřej Szönyi ]
+
 
+
*Ideový návrh: [http://wiki.siliconhill.cz/Šedová_Barbora Barbora Šedová ]
+
 
+
*Reálné provedení: [http://wiki.siliconhill.cz/CarodejkaPS Pavla Slezáková ]
+
_____________________________________
+
 
+
'''realizace'''
+
 
+
*Rozkreslení slunce v pozadí a jeho nastříkání bylo provedeno 17.června 2008, postavy byly malovány po dobu dvou dnů a nocí 24. a 25.června
+
 
+
Slavnostní otevření zdi proběhlo 26. června 2008 ve 21h, kdy byla přestřižena páska.
+
 
+
_____________________________________
+
 
+
[[Soubor:IMG_0008_kopie.jpg|thumb|left]]
+
[[Soubor:Strihani.jpg|thumb|left]]
+
[[Soubor:zed1.JPG|thumb|left]]
+
[[Soubor:zed2.JPG|thumb|left]]
+

Aktuální verze z 29. 10. 2012, 23:04

  1. REDIRECT Zeď
Jmenné prostory

Varianty
Akce