240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Výtvarný kroužek

Z old-wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 1: Řádka 1:
 
'''MOMENTÁLNĚ SE PRACUJE NA PROGRAMU PRO ZIMNÍ SEMESTR 2013/2014!'''
 
'''MOMENTÁLNĚ SE PRACUJE NA PROGRAMU PRO ZIMNÍ SEMESTR 2013/2014!'''
  
Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik, kromě naplánovaných řemeslných a vyráběcích technik se také maluje a kreslí pod vedením nezkušených ale velice ochotných lektorek Alenky a Hanky.  
+
'''NOVINKY: VÝTVARNÝ KROUŽEK SE ROZROSTL O NOVÉHO ČLENA...je jím zbrusu nový šicí stroj! Chceš-li si něco ušít, nebo se to s ním prostě jenom naučit, tak se můžeš stavit jakékoliv pondělí a poprosit o zaučení!'''
Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden. Od letního semestru 2012/2013 se budeme scházet každé pondělí ve 20.00 na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby ses dostal do výtvarky, musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů.   
+
 
 +
Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý, bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik, kromě naplánovaných řemeslných a vyráběcích technik se také maluje a kreslí pod vedením přítomných lektorek.  
 +
Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden. Od letního semestru 2012/2013 se scházíme každé pondělí ve 20.00 na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby ses dostal do výtvarky, musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů.   
 
   
 
   
 
Pokud máš chuť zapojit se do našeho skvělého kolektivu, neváhej, každý je vítán. Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud to bude v našich silách, rádi ji zařadíme do programu a naučíme tebe i ostatní základy.  
 
Pokud máš chuť zapojit se do našeho skvělého kolektivu, neváhej, každý je vítán. Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud to bude v našich silách, rádi ji zařadíme do programu a naučíme tebe i ostatní základy.  
Řádka 15: Řádka 17:
  
  
=='''Program Výtvarného kroužku na letní semestr 2012/2013'''==
+
=='''Program Výtvarného kroužku na zimní semestr 2013/2014'''==
  
  
==='''ÚNOR 2013'''===
+
==='''ZÁŘÍ 2013'''===
====DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ (11. února 2013)====
+
====DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ (23. září 2013)====
Konečně nastal den, kdy vás můžeme přivítat v nové místnosti. Pokud chceš s námi obdivovat její krásy a ještě si přitom zasoutěžit o ceny, tak neváhej v pondělí 11. února 2013 vyrazit v 20.00 do výtvarky. Pokud se rozhodneš přijít, tak nezapomeň, že jsme se přestěhovali z bloku 5 na blok 9 do suterénu (místnost S127, většina zná tuto místnost pod názvem Mučírna). Těšíme se na vaší návštěvu.
+
Jak jistě všichni víte, tak jsme již druhým semestrem v nové místnosti, ale stále je zde spoustu nových věcí k obdivování. Na první hodině si představíme všechny možnosti, které projekt nabízí. Pokud se rozhodneš přijít, tak nezapomeň, že jsme se přestěhovali z bloku 5 na blok 9 do suterénu (místnost S127, většina zná tuto místnost pod názvem Mučírna). Těšíme se na vaší návštěvu a budeme rádi když přivedeš i někoho dalšího.
  
====PRÁCE S VLNOU a BAVLNKAMI (18. února 2013)====
+
====PRÁCE S VLNOU a BAVLNKAMI (30. září 2013)====
Chcete potěšit své přátele nebo se jen tak odreagovat a přitom se naučit novým věcem? Dnešní večer bude věnovaný práci s vlnou a bavlnkami. Naučíme se náramky přátelství, dále se naučíme náramky pomocí karetkování (jedná se o prastarou techniku, která předcházela tkaní). Při karetkování jde o zhotovování velmi pevných pruhů různé šířky, které je možno využít jako pásek, čelenku, popruhy či postroje nebo našít jako ozdobný lem. Mimo to si vyzkoušíme práci s háčkem nebo jehlicemi.
+
Chcete potěšit své přátele nebo se jen tak odreagovat a přitom se naučit novým věcem? Dnešní večer bude věnovaný práci s vlnou a bavlnkami. Naučíme se náramky přátelství, dále se naučíme náramky pomocí karetkování (jedná se o prastarou techniku, která předcházela tkaní). Při karetkování jde o zhotovování velmi pevných pruhů různé šířky, které je možno využít jako pásek, čelenku, popruhy či postroje nebo našít jako ozdobný lem. Mimo to si vyzkoušíme práci s háčkem nebo jehlicemi, což se před zimnou náramně hodí. Tak neváhej a přijď si vyrobit třeba šálu.
  
====KRESBA, MALBA - abstrakce / MAGICKÁ TUŠ I (25. února 2013)====
+
==='''ŘÍJEN 2013'''===
Abstrakce, nebo-li nefigurativní umění, se rozvíjelo kolem roku 1910. Hlavní myšlenkou je odklon od reality. Dává přednost subjektivnímu pocitu před objektivním nadhledem. Vyzdvihuje některé znaky fotografovaného objektu a jiné naopak potlačuje. Výsledkem je obraz, který nás nutí k přemýšlení a vyvolává v nás určité pocity. Ať už se jedná o pozitivní či negativní pocity. Vedle malby a kresby si můžete vyzkoušet magickou tuš. V této hodině si na ni uděláme přípravu.
+
====VÝROBA KOŠÍKŮ - PEDIK (7. října 2013)====
 +
V tomto semestru zařazujeme do programu novou techniku, takže pokud máš zájem se naučit něco nového, tak neseď v pondělí večer na pokoji a přijď. Pro začátek si ukážeme pletení malého košíčku.
  
==='''BŘEZEN 2013'''===
+
====MALBA NA KERAMIKU A SKLO (14. října 2013)====
====KRESBA, MALBA - zátiší, portréty / MAGICKÁ TUŠ II (4. března 2013)====
+
Hodina bude vedena externím odborným lektorem, který nás naučí základy kresby portrétů a zátiší. Máte tedy jedinečnou možnost se naučit zajímavým trikům od zkušené osoby. Budeme se kreslit navzájem nebo si můžete přinést zrcadlo a udělat si vlastní autoportrét. Mimo to budeme dokončovat techniku magické tuše. Povede se kouzlo?
+
 
+
====ČAROVÁNÍ S FIMO (11. března 2013)====
+
FIMO je modelovací hmota podobná moduritu. Po krátkém ručním hnětení se stává měkkou a poddajnou a dá se lehce modelovat. Můžete s ní vytvářet různé předměty - postavičky, přívěsky, sponky, korálky, náušnice, šperky a další. Hodí se také pro dekoraci skla. Hotový výrobek se vypéká v troubě na 110°C po dobu 20 až 30 minut. Tato hmota se dá jednoduše míchat a vytvářet z ní vícebarevné efekty. Další inspirace můžeš čerpat z naší literatury, která bude k dispozici.
+
 
+
====MALBA NA SKLO nebo KERAMIKU (18. března 2013)====
+
 
O malbě skla a obrazech malovaných na skle jsou písemné zprávy již z pozdní antiky a z Byzance. Románské malířství rozvinulo malbu na sklo do neobyčejné monumentality a technické dokonalosti. Gotika jí svými široce prolomenými okny poskytla nové možnosti. A my jí posuneme ještě dál - budeme malovat na skleničky, hrnečky, talířky a další předměty. Pokud nemáte nic, na co byste se výtvarně vyřádili, nezoufejte, můžete si vybrat z našich zásob skleniček a mističek.
 
O malbě skla a obrazech malovaných na skle jsou písemné zprávy již z pozdní antiky a z Byzance. Románské malířství rozvinulo malbu na sklo do neobyčejné monumentality a technické dokonalosti. Gotika jí svými široce prolomenými okny poskytla nové možnosti. A my jí posuneme ještě dál - budeme malovat na skleničky, hrnečky, talířky a další předměty. Pokud nemáte nic, na co byste se výtvarně vyřádili, nezoufejte, můžete si vybrat z našich zásob skleniček a mističek.
  
====VELIKONOČNÍ PŘÍPRAVA (25. března 2013)====
+
====O NEJHEZČÍ DÝNI (21. října 2013)====
Vyzdobte si svůj strahovský pokoj velikonoční tematikou. Budeme plést pomlázky, malovat vajíčka, zdobit věnce a spoustu dalšího.
+
Již pravidelně se v našem programu objevuje soutěž o nejhezčí dýni, ani letos o to nebudete ochuzeni. Každý dostane dýni a dle své fantazie ji vydlabe. Ideální příležitost si vyrobit originální výzdobu na Halloween. Přijďte se s námi bát.
  
==='''DUBEN 2013'''===
+
====VÝTVARKA ODPADÁ (28. října 2013)====
====VÝTVARKA ODPADÁ (1. dubna 2013)====
+
Chvilka odpočinku nám dodá sílu na další hodiny výtvarky
Chvilka odpočinku nám dodá sílu na další hodiny výtvarky. Pěkné Velikonoce!!!
+
  
====VÝROBA BLOKU či DIÁŘE (8. dubna 2013)====
+
==='''LISTOPAD 2013'''===
Začátek jara je ideální k výrobě deníčku. Přijde externí lektorka (Bára), která nás naučí, jak si takový deníček vyrobit doma. Všechen potřebný materiál bude ve výtvarce zajištěn.
+
====FILCOVÁNÍ a MOZAIKA (4. listopad 2013)====
 +
Další novou technikou, kterou se naučíme je filcování. Filcování je proces, během něhož vznikne z vlněných vláken pevná homogenní struktura. Filcování se provádí pomocí filcovací jehlou. Tato technika nám umožňuje vytvořit módní a bytové doplňky, dekorace, oblečení atd... Mimo to si můžeš zkusit vytvořit mozaiku. Mozaika je plošná výzdoba sestavená z drobných kostek, hranolků nebo kolíčků upevňovaných do měkké omítky nebo tmelu.
  
====LINORYT a SUCHÁ JEHLA (15. dubna 2013)====
+
====VÝROBA PANENEK (11. listopad 2013)====
Linorytem rozumíme techniky tisku z výšky, které využívají principu tisku neodřezaných nebo neodrytých ploch. Barva se válečkem nebo hadříkem nanáší na vystouplé plochy a z nich se válcovým lisem nebo ručně pomocí válečků (tento způsob si zkusíme my) přenáší na papír. Suchá jehla je grafická technika. Řadí se do tisku z hloubky. Na rozdíl od linorytu se provádí rytí jehlou. Přenášení barvy na papír je pak velmi podobné linorytu.
+
Chce vyrobit originální dárek k vánocům? Tak to je dnešní hodina přesně pro vás. Zkušená lektorka nás provede výrobou panenek, andílků a medvídků, která potěší jak malé, tak velké.
  
====BATIKA, MALBA NA TEXTIL, NAŽEHLOVÁNÍ NA TEXTIL I (22. dubna 2013)====
+
====MALBA, KRESBA a PROSTĚ PAPÍR (18. listopad 2013)====
V první části si připravíme základ pro batikování. Doneste si textil, který chcete obarvit nebo si vyberte z našich drobných zásob. Batikování je oblíbenou módní výtvarnou technikou. Princip batiky spočívá v tom, že neumožníme barvě, aby rovnoměrně látku obarvila. Díky tomu vznikají často neuvěřitelné barevné vzory a efekty. Batikovacích technik je velké množství, většina se vyvíjela po tisíciletí. Dokonalosti dosáhla v Asii, ale i v Africe. Batik je mnoho druhů: vázaná batika (provázky svázaná látka se ponoří do barvící lázně a v místech ovázání zůstává původní, většinou bílá barva s postupným přechodem k barvě, kterou jsme použili), sypaná batika (na mokré plátno sypeme práškové barvivo, které poté zafixujeme například v páře) nebo třeba vosková batika (díky ní docílíme složitější a konkrétnější vzory, vzniká nanesením vosku na látku a následným obarvením.
+
Škola je již v plném proudu a každý z nás si jistě potřebuje odpočinout. Hodina bude věnovaná malbě a kresbě. Můžete si třeba přijít zkusit olejomalbu na plátno, ale pokud byste raději něco jednoduššího pro začátek, tak můžete sáhnout po pastelu a kreslit na papír. Každé dílo bude originál. Kdy by měl chuť procvičit své ruce a mozkové závity, může si zkusit vyrobit origami.
  
====BATIKA, MALBA NA TEXTIL, NAŽEHLOVÁNÍ NA TEXTIL II (29. dubna 2013)====
+
====ADVENTNÍ VÝZDOBA (25. listopad 2013)====
V druhé části dokončíme batikování a vy si své výrobky můžete odnést domů. Batikování je oblíbenou módní výtvarnou technikou. Princip batiky spočívá v tom, že neumožníme barvě, aby rovnoměrně látku obarvila. Díky tomu vznikají často neuvěřitelné barevné vzory a efekty. Batikovacích technik je velké množství, většina se vyvíjela po tisíciletí. Dokonalosti dosáhla v Asii, ale i v Africe. Batik je mnoho druhů: vázaná batika (provázky svázaná látka se ponoří do barvící lázně a v místech ovázání zůstává původní, většinou bílá barva s postupným přechodem k barvě, kterou jsme použili), sypaná batika (na mokré plátno sypeme práškové barvivo, které poté zafixujeme například v páře) nebo třeba vosková batika (díky ní docílíme složitější a konkrétnější vzory, vzniká nanesením vosku na látku a následným obarvením.
+
Letos to vychází pěkně - 1. prosince 2013 je první adventní neděle. Adventní věnec je tradiční symbol sloužící k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu. Obvykle má podobu věnce z jehličnatých větví a bývá ozdoben 4 svícemi. Každou adventní neděli se pak zapaluje další svíčka. Na této hodině budeme tvořit věnce z tradičních i netradičních materiálů. Kreativitě se meze nekladou. Určitě na tuto hodinu přijď, ať si můžeš vyrobit nádhernou vánoční výzdobu do strahovského pokoje.
  
==='''KVĚTEN 2013'''===
+
==='''prosinec 2013'''===
====UBROUSKOVÁ TECHNIKA, KOUZLA S PAPÍREM (6. května 2013)====
+
====VÝROBA SVÍČEK (2. prosinec 2013)====
Decoupage nebo-li ubrousková technika je dnes velmi oblíbenou výtvarnou technikou. Jedná se o způsob zdobení předmětů pomocí motivů vystřižených z papírových ubrousků, které se následně lepí na vybraný předmět. Nejčastěji se touto metodou zdobí květináče nebo rámečky obrázků.
+
K vánocům neodmyslitelně patří svíčky, tak proč si jednu takovou nevyrobit? Chceš-li se naučit něco nového a k tomu si ještě odnést pěkný dárek, tak přijď.  
  
====VÝROBA ŠPERKŮ (13. května 2013)====
+
====VÝROBA ŠPERKŮ A FIMO (9. prosinec 2013)====
Máte rádi šperky z korálků, perliček a bižuterii? Tak potom jste tady správně. Přijďte si vyzkoušet staré řemeslo drátování! Naučíme se výrobu jednoduchých i složitějších šperků z drátů a korálek nebo můžete zkusit odrátovat donesený objekt (sklenice, hrnek, květináč...). Můžete si vyzkoušet i plotýnkový smalt. Neváhejte přijít a nezapomeňte na dobrou náladu a nápad :o)) Inspirativní literatura bude jako vždy k dispozici :o)
+
Máte rádi šperky z korálků, perliček a bižuterii? Tak potom jste tady správně. Přijďte si vyzkoušet staré řemeslo drátování! Naučíme se výrobu jednoduchých i složitějších šperků z drátů a korálek nebo můžete zkusit odrátovat donesený objekt (sklenice, hrnek, květináč...). Můžete si vyzkoušet i plotýnkový smalt. Neváhejte přijít a nezapomeňte na dobrou náladu a nápad :o)) Inspirativní literatura bude jako vždy k dispozici.
  
====ZAČÁTEK ZKOUŠKOVÉHO OBDOBÍ (20. května 2013)====
+
====BALENÍ DÁRKŮ, VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍČKA (16. prosinec 2013)====
 +
Štědrý den je za dveřmi a ty už máš dárky určitě nakoupené, ale to nestačí... Aby dárek získal teprve to pravé kouzlo vánoc, je potřeba ho zabalit. Tak se do toho dneska pustíme. O balicí papír se bát nemusíš, všechno zařídíme. A aby byl tvůj dárek ještě lepší, tak k němu vyrob přáníčko.
 +
 
 +
==='''LEDEN 2014'''===
 +
====ZAČÁTEK ZKOUŠKOVÉHO OBDOBÍ (13. ledna 2014)====
 
Od této doby bude výtvarka fungovat na požádání, takže se nestyďte a nebojte poslat mail.
 
Od této doby bude výtvarka fungovat na požádání, takže se nestyďte a nebojte poslat mail.
  
Řádka 91: Řádka 91:
  
 
Korálky, nitě, kleště, zavírání a další potřeby pro výrobu šperků...
 
Korálky, nitě, kleště, zavírání a další potřeby pro výrobu šperků...
 +
 +
'''Šití'''
 +
 +
Šicí stroj, látky, nitě, knoflíky, zipy, nůžky a spoustu dalšího potřebného k šití...
  
 
'''Ostatní'''
 
'''Ostatní'''

Verze z 17. 9. 2013, 23:46

MOMENTÁLNĚ SE PRACUJE NA PROGRAMU PRO ZIMNÍ SEMESTR 2013/2014!

NOVINKY: VÝTVARNÝ KROUŽEK SE ROZROSTL O NOVÉHO ČLENA...je jím zbrusu nový šicí stroj! Chceš-li si něco ušít, nebo se to s ním prostě jenom naučit, tak se můžeš stavit jakékoliv pondělí a poprosit o zaučení!

Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý, bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik, kromě naplánovaných řemeslných a vyráběcích technik se také maluje a kreslí pod vedením přítomných lektorek. Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden. Od letního semestru 2012/2013 se scházíme každé pondělí ve 20.00 na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby ses dostal do výtvarky, musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů.

Pokud máš chuť zapojit se do našeho skvělého kolektivu, neváhej, každý je vítán. Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud to bude v našich silách, rádi ji zařadíme do programu a naučíme tebe i ostatní základy.

Umíš něco pěkného a rád bys to naučil ostatní? Neváhej a zkus vést výtvarný workshop pro své kamarády i ostatní obyvatele našich milých kolejí! O pomůcky se postaráme my :o)

Klíče od místnosti a skříně s pomůckami a materiálem jsou k dispozici všem aktivním členům. Pokud si chceš něco vypůjčit nebo vyzkoušet a nemáš čas v pondělí večer, piš na e-mail vytvarka@siliconhill.cz. Domluvíme se na vyhovujícím řešení.

Pro členy klubu Silicon Hill je účast zdarma :o) Nejsi-li členem, nezoufej. Můžeš se za malý poplatek stát členem klubu a čerpat tak možnosti výtvarky a jiných projektů.

NA VŠECHNY TECHNIKY UVEDENÉ V PROGRAMU A NA MNOHO DALŠÍCH MÁME VLASTNÍ VYBAVENÍ, SVOJE SI TEDY NOSIT NEMUSÍŠ!


Obsah

Program Výtvarného kroužku na zimní semestr 2013/2014

ZÁŘÍ 2013

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ (23. září 2013)

Jak jistě všichni víte, tak jsme již druhým semestrem v nové místnosti, ale stále je zde spoustu nových věcí k obdivování. Na první hodině si představíme všechny možnosti, které projekt nabízí. Pokud se rozhodneš přijít, tak nezapomeň, že jsme se přestěhovali z bloku 5 na blok 9 do suterénu (místnost S127, většina zná tuto místnost pod názvem Mučírna). Těšíme se na vaší návštěvu a budeme rádi když přivedeš i někoho dalšího.

PRÁCE S VLNOU a BAVLNKAMI (30. září 2013)

Chcete potěšit své přátele nebo se jen tak odreagovat a přitom se naučit novým věcem? Dnešní večer bude věnovaný práci s vlnou a bavlnkami. Naučíme se náramky přátelství, dále se naučíme náramky pomocí karetkování (jedná se o prastarou techniku, která předcházela tkaní). Při karetkování jde o zhotovování velmi pevných pruhů různé šířky, které je možno využít jako pásek, čelenku, popruhy či postroje nebo našít jako ozdobný lem. Mimo to si vyzkoušíme práci s háčkem nebo jehlicemi, což se před zimnou náramně hodí. Tak neváhej a přijď si vyrobit třeba šálu.

ŘÍJEN 2013

VÝROBA KOŠÍKŮ - PEDIK (7. října 2013)

V tomto semestru zařazujeme do programu novou techniku, takže pokud máš zájem se naučit něco nového, tak neseď v pondělí večer na pokoji a přijď. Pro začátek si ukážeme pletení malého košíčku.

MALBA NA KERAMIKU A SKLO (14. října 2013)

O malbě skla a obrazech malovaných na skle jsou písemné zprávy již z pozdní antiky a z Byzance. Románské malířství rozvinulo malbu na sklo do neobyčejné monumentality a technické dokonalosti. Gotika jí svými široce prolomenými okny poskytla nové možnosti. A my jí posuneme ještě dál - budeme malovat na skleničky, hrnečky, talířky a další předměty. Pokud nemáte nic, na co byste se výtvarně vyřádili, nezoufejte, můžete si vybrat z našich zásob skleniček a mističek.

O NEJHEZČÍ DÝNI (21. října 2013)

Již pravidelně se v našem programu objevuje soutěž o nejhezčí dýni, ani letos o to nebudete ochuzeni. Každý dostane dýni a dle své fantazie ji vydlabe. Ideální příležitost si vyrobit originální výzdobu na Halloween. Přijďte se s námi bát.

VÝTVARKA ODPADÁ (28. října 2013)

Chvilka odpočinku nám dodá sílu na další hodiny výtvarky

LISTOPAD 2013

FILCOVÁNÍ a MOZAIKA (4. listopad 2013)

Další novou technikou, kterou se naučíme je filcování. Filcování je proces, během něhož vznikne z vlněných vláken pevná homogenní struktura. Filcování se provádí pomocí filcovací jehlou. Tato technika nám umožňuje vytvořit módní a bytové doplňky, dekorace, oblečení atd... Mimo to si můžeš zkusit vytvořit mozaiku. Mozaika je plošná výzdoba sestavená z drobných kostek, hranolků nebo kolíčků upevňovaných do měkké omítky nebo tmelu.

VÝROBA PANENEK (11. listopad 2013)

Chce vyrobit originální dárek k vánocům? Tak to je dnešní hodina přesně pro vás. Zkušená lektorka nás provede výrobou panenek, andílků a medvídků, která potěší jak malé, tak velké.

MALBA, KRESBA a PROSTĚ PAPÍR (18. listopad 2013)

Škola je již v plném proudu a každý z nás si jistě potřebuje odpočinout. Hodina bude věnovaná malbě a kresbě. Můžete si třeba přijít zkusit olejomalbu na plátno, ale pokud byste raději něco jednoduššího pro začátek, tak můžete sáhnout po pastelu a kreslit na papír. Každé dílo bude originál. Kdy by měl chuť procvičit své ruce a mozkové závity, může si zkusit vyrobit origami.

ADVENTNÍ VÝZDOBA (25. listopad 2013)

Letos to vychází pěkně - 1. prosince 2013 je první adventní neděle. Adventní věnec je tradiční symbol sloužící k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu. Obvykle má podobu věnce z jehličnatých větví a bývá ozdoben 4 svícemi. Každou adventní neděli se pak zapaluje další svíčka. Na této hodině budeme tvořit věnce z tradičních i netradičních materiálů. Kreativitě se meze nekladou. Určitě na tuto hodinu přijď, ať si můžeš vyrobit nádhernou vánoční výzdobu do strahovského pokoje.

prosinec 2013

VÝROBA SVÍČEK (2. prosinec 2013)

K vánocům neodmyslitelně patří svíčky, tak proč si jednu takovou nevyrobit? Chceš-li se naučit něco nového a k tomu si ještě odnést pěkný dárek, tak přijď.

VÝROBA ŠPERKŮ A FIMO (9. prosinec 2013)

Máte rádi šperky z korálků, perliček a bižuterii? Tak potom jste tady správně. Přijďte si vyzkoušet staré řemeslo drátování! Naučíme se výrobu jednoduchých i složitějších šperků z drátů a korálek nebo můžete zkusit odrátovat donesený objekt (sklenice, hrnek, květináč...). Můžete si vyzkoušet i plotýnkový smalt. Neváhejte přijít a nezapomeňte na dobrou náladu a nápad :o)) Inspirativní literatura bude jako vždy k dispozici.

BALENÍ DÁRKŮ, VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍČKA (16. prosinec 2013)

Štědrý den je za dveřmi a ty už máš dárky určitě nakoupené, ale to nestačí... Aby dárek získal teprve to pravé kouzlo vánoc, je potřeba ho zabalit. Tak se do toho dneska pustíme. O balicí papír se bát nemusíš, všechno zařídíme. A aby byl tvůj dárek ještě lepší, tak k němu vyrob přáníčko.

LEDEN 2014

ZAČÁTEK ZKOUŠKOVÉHO OBDOBÍ (13. ledna 2014)

Od této doby bude výtvarka fungovat na požádání, takže se nestyďte a nebojte poslat mail.

Vybavení

Malířské potřeby

Malířské stojany, štětce, barvy: akrylové, vodové, olejové, temperové, na sklo, na textil, emailové, pro grafický tisk...

Kreslířské potřeby

Stojany, tuše, tužky, sepiové tužky, uhly, pastelky, voskovky, progressa...

Suchá jehla a linoryt

Rydla pro linoryt, jehly na suchou jehlu, barvy pro grafický tisk, váleček pro nanášení barvy při grafickém tisku...

Keramika

Nástroje pro zpracování keramické hlíny, hlína, hrnčířský kruh...

Papíry

Obyčejné papíry (A4, A3), kartony, čtvrtky, barevné papíry, papíry na origami, skicáky, papíry na akvarelové barvy...

Šperky

Korálky, nitě, kleště, zavírání a další potřeby pro výrobu šperků...

Šití

Šicí stroj, látky, nitě, knoflíky, zipy, nůžky a spoustu dalšího potřebného k šití...

Ostatní

Air brush + příslušenství, palety a podložky, špejle, řezáky, nůžky, tavná pistole, chemie pro "mramorování, potřeby na mozaiku, bavlnky, fixy na textil, foukací fixy...

...a spoustu dalšího

Napsali o nás...

Už i výtvarný kroužek se dostal do bulvárních plátků. Nedávno nás navštívila mladá začínající novinářka Olča a napsala o nás krásný článek, tak neváhejte a přečtěte si ho na http://www.siliconhill.cz/posts/250-na-devitku-za-vytvarkou.

V roce 2013 jsme opravdu v hledáčku novinářů. Tentokrát přišli zdokumentovat slavnostní otevření nové místnosti (zvané Mučírna). Více se dozvíte zde: http://www.siliconhill.cz/posts/253-slavnostni-otevreni-mucirny. Kompletní galerii fotek si pak můžete prohlédnout zde: http://www.siliconhill.cz/photogalleries/71-slavnostni-otevreni-mucirny.

Tipy & návody

Airbrush

Použití

Pistole, kterou vlastníme je dvojčinná, to znamená, že se dá zvlášť regulovat vzduch a zvlášť barva. Při stříkání je potřeba nejdříve pustit vzduch a až potom přidat barvu, naopak při končení střiku je potřeba nejdříve zavřít barvu a až potom vzduch. Při nedodržení postupu dojde k nahromadění barvy na špičce pistole, což může způsobit kaňky.

Ředění lihových barev

Barva a ředidlo se ředí v poměru 1:1 až 1:4 (ve prospěch ředila). K ředění se používá originální ředidlo, případně směs technického lihu a ředidla C6000 v poměru 9:1 ve prospěch lihu. Nikdy se neředí pouze technickým lihem a naředěná barva se míchá mimo pistoli.

Čištění

Po dokončení práce je bezpodmínečně nutné pistoli vyčistit. Při čištění je třeba dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s jehlou, aby nedošlo k jejímu poškození. Pistole se čistí acetonem. Je třeba ji umýt i z venčí - lidský pot při dlouhodobém styku ničí povrchovou úpravu pistole.

Dokumenty

Na této sekci se intenzivně pracuje.

Galerie

Vytvarka7.jpg
Vytvarka5.jpg
Vytvarka6.jpg
Vytvarka4.jpg
Vytvarka3.jpg
Vytvarka2.jpg
Vytvarka1.jpg
Jmenné prostory

Varianty
Akce