240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

SH pinec

Z old-wiki.siliconhill.cz
Verze z 27. 10. 2014, 12:21; Hancjiri (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

aneb Strahovská liga ve stolním tenise

Projekt Strahovská liga ve stolním tenise vznikl jako studentská soutěž na kolejích Strahov v letním semestru 2010/11. Jedná se o semestrální soutěž, při které se zápasy odehrávají na kolejních ping-pongových stolech. Soutěž je rozdělena na základní část a playoff, z kterého vzejde vítěz.

Podmínkou k účasti je býti členem klubu Silicon Hill (tj. mít zaplaceno alespoň základní členství) a bydlet na Strahovských kolejích.


O soutěži

Soutěž

Zúčastnit se může každý, kdo má zaplacené členství v klubu Sillicon Hill. Herní místnosti jsou na blocích 2,3,4,7 a 11 strahovských kolejí popř. dle domluvy i jiná. Pokud znáte podmínky na Strahově, víte, že možnosti místností (velikost, kvalita stolů a sítí) jsou omezené, nicméně pro oba hráče stejné. Pro přihlášení bude vyhrazen přesný termín, počet účastníků může být v průbehu registrace omezen. Tento počet vychází z kapacity místností. 

Herní systém

Přihlášení účastníci budou do skupin rozděleni dle umístění v předchozím ročníku, popř. náhodně u nových hráčů. Každý hráč odehraje jeden zápas do předem daného termínu. Ze skupiny postoupí určitý počet hráčů do vyřazovací části, při rovnosti bodů rozhodne vzájemný zápas/skóre. Do vyřazovací části budou hráči nasazeni podle umístění v základní části. Ve vyřazovací části poražení končí v soutěži, pouze poražení semifinalisté sehrají zápas o třetí místo.

Dle počtu přihlášených jsou hráči rozděleni do skupin v základní části, na níž navazuje část vyřazovací. - maximum hráčů v jednom ročníku je 64

Zápas

Zápas nebude mít přesně stanovený čas, pouze deadline, dokdy musí být odehrán - hráči si za svoje zápasy zodpovídají sami s tím, že za odehrání zápasu zodpovídá hráč dle tabulky komunikace. To proto, abychom nemuseli mít na každém zápase rozhodčí. 
Součástí registrace je uvedení kontaktu na  hráče, aby si mohli se soupeřem domluvit termín zápasu. Tyto kontakty budou uveřejněny na tomto webu.

Od ZS 2013 se nevyplňují formuláře, ale výsledky se zasílají na email vedoucího projektu s předmětem "Pinec" Ve zprávě jsou uvedeni hráči zápasu a ve stejném pořadí i výsledek na sety (např. Hanč - Kliment 3:1 ).

Hra

Hraje se v místnostech na blocích 2, 3, 4, 7 a 11. Do těchto místností mají přednostní vstup účastníci ligy před rekreačními hráči.
Hraje se na tři vítězné sety, každý set se hraje na 11 míčů a musí se o dva vyhrát. Podání se střídá po dvou. Odraz od zdi či stropu je nepřípustný a bod neplatí. Zkrátka platí pravidla stolního tenisu s přihlédnutím na možnosti místnosti a vybavení.

Máte zájem?

V případě zájmu sledujte tento web. Zde uveřejníme, odkdy a jak se dá přihlašovat do soutěže. S dotazy se obracejte na Jiří Hanč.
Jmenné prostory

Varianty
Akce