240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

RepRap 3D tiskárna SH

Z old-wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(pridan odkaz na stranky projektu)
(Přesměrování na novou stránku)
 
Řádka 1: Řádka 1:
[[Soubor:3d_tiskarna_logo.png|right]]
+
#redirect [[3D tisk SH]]
 
+
== O projektu ==
+
 
+
RepRap 3D tiskárna je studentský projekt klubu Silicon Hill. Umožňuje členům klubu tisknout na 3D tiskárně a seznámit se podrobně s technologií [http://en.wikipedia.org/wiki/Fused_deposition_modeling FDM].
+
 
+
Pro členy klubu tiskneme zdarma. Nejsi-li členem klubu, tak nezoufej. Klub Silicon Hill bere každého aktivního člověka/člena.
+
 
+
Chceš nám pomoct tiskárnu vylepšit? Stačí napsat!
+
 
+
Stránky projektu najdeš zde: [http://3dtiskarna.sh.cvut.cz/ 3dtiskarna.sh.cvut.cz]
+
 
+
== Kdy tam jsme ==
+
 
+
V semestru se pravidelně scházíme každé úterý od 20.00, ale když nám napíšeš na [mailto:3dtiskarna@sh.cvut.cz 3dtiskarna@sh.cvut.cz], rádi přijdeme i jindy (totéž platí i pro období zkouškového a prázdnin).
+
 
+
== Kde nás najdeš ==
+
 
+
Projekt RepRap 3D tiskárny sídlí v suterénu bloku 9 v místnosti zvané Mučírna, kterou sdílíme s projekty MacGyver, robotickým kroužkem Alpaca a Výtvarkou.
+
 
+
Až k nám půjdeš, stačí projít vrátnicí, pak po schodech do nultého patra a doprava přes celou chodbu až k zadnímu schodišti. Pak už stačí klesnout o patro níž do suterénu a zamířit vlevo.
+
 
+
== Čím tiskneme ==
+
 
+
V Mučírně je umístěna tiskárna typu [http://reprap.org/wiki/Prusa_Mendel_(iteration_2) Průša/Mendel]. Používané vlákno má průměr 3 mm a primárně tiskneme z ABS.
+
 
+
== Kde vzít model ==
+
 
+
Objekt pro tisk můžeš vymodelovat v libovolném 3D programu, umíme tisknout až do velikosti 180x150x80 mm. Důležité je, aby byl povrch modelu celistvý a aby objekt ležel na rovině XY a rostl do směru kladné osy Z, také je dobré kreslit rovnou v milimetrech.
+
 
+
Pohodlnější cesta k modelu vede skrz web [http://www.thingiverse.com/ Thingiverse]. A Fajnšmekrům doporučujeme [http://www.123dapp.com/catch 123dCatch].
+
 
+
3D objekt je potřeba ještě vyexportovat do formátu STL (případně OBJ), ten se pak ve speciálním programu nařeže na jednotlivé vrstvy a ty se pak posílají do tiskárny, ale s tím už ti rádi pomůžeme.
+
 
+
== Jak to začalo ==
+
 
+
Dne 14. března 2012 byl představenstvem schválen nový projekt RepRap 3D tiskárna SH. Vedoucím projektu se stal Petr Čaněk. Začínali jsme v Blázinci v 5. patře na bloku 9, po rekonstrukci Mučírny v suterénu na témže bloku, jsme se přestěhovali společně s projektem MacGyver a Výtvarným kroužkem.
+
 
+
Partnerským (nebo spíše mateřským) projektem je projekt 3D tiskárny na Fakultě informačních technologií ČVUT https://3dprint.fit.cvut.cz. Studenti FIT pod vedením Marka Žehry a s podporou fakulty si tiskárnu postavili již na počátku roku 2012 jako následek přednášky Josefa Průši na FIT v rámci přednáškového cyklu Informatické večery na FIT. Společně propagujeme 3D tisk mezi zájemci nejen ze studentské komunity, pracujeme na vývoji tiskárny i jednotlivých komponent a plánujeme další zajímavé projekty do budoucna.
+
 
+
[[Category: Projekty]]
+

Aktuální verze z 24. 3. 2015, 13:58

  1. redirect 3D tisk SH
Jmenné prostory

Varianty
Akce