240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

RepRap 3D tiskárna SH

Z old-wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(pridan odkaz na stranky projektu)
Řádka 8: Řádka 8:
  
 
Chceš nám pomoct tiskárnu vylepšit? Stačí napsat!
 
Chceš nám pomoct tiskárnu vylepšit? Stačí napsat!
 +
 +
Stránky projektu najdeš zde: [http://3dtiskarna.sh.cvut.cz/ 3dtiskarna.sh.cvut.cz]
  
 
== Kdy tam jsme ==
 
== Kdy tam jsme ==

Verze z 13. 4. 2014, 21:55

3d tiskarna logo.png

Obsah

O projektu

RepRap 3D tiskárna je studentský projekt klubu Silicon Hill. Umožňuje členům klubu tisknout na 3D tiskárně a seznámit se podrobně s technologií FDM.

Pro členy klubu tiskneme zdarma. Nejsi-li členem klubu, tak nezoufej. Klub Silicon Hill bere každého aktivního člověka/člena.

Chceš nám pomoct tiskárnu vylepšit? Stačí napsat!

Stránky projektu najdeš zde: 3dtiskarna.sh.cvut.cz

Kdy tam jsme

V semestru se pravidelně scházíme každé úterý od 20.00, ale když nám napíšeš na 3dtiskarna@sh.cvut.cz, rádi přijdeme i jindy (totéž platí i pro období zkouškového a prázdnin).

Kde nás najdeš

Projekt RepRap 3D tiskárny sídlí v suterénu bloku 9 v místnosti zvané Mučírna, kterou sdílíme s projekty MacGyver, robotickým kroužkem Alpaca a Výtvarkou.

Až k nám půjdeš, stačí projít vrátnicí, pak po schodech do nultého patra a doprava přes celou chodbu až k zadnímu schodišti. Pak už stačí klesnout o patro níž do suterénu a zamířit vlevo.

Čím tiskneme

V Mučírně je umístěna tiskárna typu Průša/Mendel. Používané vlákno má průměr 3 mm a primárně tiskneme z ABS.

Kde vzít model

Objekt pro tisk můžeš vymodelovat v libovolném 3D programu, umíme tisknout až do velikosti 180x150x80 mm. Důležité je, aby byl povrch modelu celistvý a aby objekt ležel na rovině XY a rostl do směru kladné osy Z, také je dobré kreslit rovnou v milimetrech.

Pohodlnější cesta k modelu vede skrz web Thingiverse. A Fajnšmekrům doporučujeme 123dCatch.

3D objekt je potřeba ještě vyexportovat do formátu STL (případně OBJ), ten se pak ve speciálním programu nařeže na jednotlivé vrstvy a ty se pak posílají do tiskárny, ale s tím už ti rádi pomůžeme.

Jak to začalo

Dne 14. března 2012 byl představenstvem schválen nový projekt RepRap 3D tiskárna SH. Vedoucím projektu se stal Petr Čaněk. Začínali jsme v Blázinci v 5. patře na bloku 9, po rekonstrukci Mučírny v suterénu na témže bloku, jsme se přestěhovali společně s projektem MacGyver a Výtvarným kroužkem.

Partnerským (nebo spíše mateřským) projektem je projekt 3D tiskárny na Fakultě informačních technologií ČVUT https://3dprint.fit.cvut.cz. Studenti FIT pod vedením Marka Žehry a s podporou fakulty si tiskárnu postavili již na počátku roku 2012 jako následek přednášky Josefa Průši na FIT v rámci přednáškového cyklu Informatické večery na FIT. Společně propagujeme 3D tisk mezi zájemci nejen ze studentské komunity, pracujeme na vývoji tiskárny i jednotlivých komponent a plánujeme další zajímavé projekty do budoucna.

Jmenné prostory

Varianty
Akce