240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

KLUB:ITSluzby:Dvb

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

DVB

Digital Video Broadcasting
DVB in English

Aktuality

  • 10.10.2011 - nová wiki stránka

Správci

TO DO

Aktualizace Wiki projektu

Využití vysokorychlostní sítě

Vzhledem ke zvyšující se kvalitě a rychlosti síťových technologií dostupných pro klub Silicon_Hill bylo možné uvažovat o šíření širokopásmových služeb přes protokol IP. Jednou z takových služeb je i on-line streamování videa ve vysoké kvalitě. Cílem bylo technologicky prozkoumat možnosti provozu této služby v prostředí sítí s protokolem IP.

Digitální terestriální vysílání

Jako zdroj datového toku byla použita „technologie budoucnosti“, televizní programy přijímané z pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T. V době zavádění projektu běželo DVB-T vysílání v ČR pouze v testovacím provozu, teprve nedávno přešla jedna ze společností toto vysílání provozující (České Radiokomunikace) do provozu ostrého. Pro další šíření je použita technologie multicast, její dosah je omezen na lokální síť klubu Silicon Hill v areálu vysokoškolských kolejí na Strahově.

Televize a rádio až na Váš stůl

V současné době jsou data přijímána z multiplexu společnosti Czech Digital Group a to v Praze na 46. kanále. Každý člen připojený síti klubu Silicon Hill může na svém počítači sledovat ve vysoké kvalitě kanály ČT1, ČT2, Prima, Nova a rozhlasové stanice Čro 1, Čro 2, Proglas.

Trocha techniky

Jako DVB-T server pracuje počítač s procesorem Celeron 900MHz, 64MB RAM, 3GB HDD, a DVB kartou Hauppage WinTV Nova-T. Na stroji běží GNU Linux a VideoLAN Server. Celkový tok IP multicastu je asi 19 Mbps

How To

Návod jako si nainstalovat DVB pro koncového uživatele a následně streamovat do sítě pomocí VLS.

DVB televize - uživatelská dokumentace

Aktuální informace pro instalaci a nastavení

Web

http://televize.sh.cvut.cz

Jak ukládat stream

miniHowto

Jmenné prostory

Varianty
Akce