240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

FAQ/Pošta - E-mail

Z old-wiki.siliconhill.cz
< FAQ
Přejít na: navigace, hledání

(Pokud hledáte informace o papírové poště, pokračujte zde.)

Poštu lze číst pomocí programů. kterým se říká poštovní klient. Programů existuje celá řada a závisí pouze na uživateli ev. platformě, který zvolí.

Jakou mám na Strahově e-mailovou adresu?

Podívejte se na adresu https://is.sh.cvut.cz/, tam uvidíte všechny údaje, které budete potřebovat.


Jak nastavím odesílání z mé SH e-mailové adresy jmeno.prijmeni@sh.cvut.cz?

Pokud chcete odesílat e-maily z vašich zaregistrovaných externích adres (viz níže) pomocí služby MBOX, požádejte správce služby o povolení konkrétní adresy. Mbox NENÍ nutný k odesílání z SH e-mailu.

Gmail

Návod pre Gmail rozhraní

Nastavenia-shmail.jpg

Pridat-novu-adresu.jpg

Pridat-novu-adresu-okno.png

Prihlasovacie-udaje-smtp.png

Jako přihlašovací údaje použijte Vaše přihlašovací jméno a heslo z informačního systému (IS)

Po zadání správných údajů Vám na SH adresu přijde potvrzovací e-mail. Použijte kód nebo odkaz, který je v e-mailu. Po potvrzení můžete odesílat e-mail z vaší adresy.

Jak nastavím Outlooka nebo Netscapa, aby mi přijímal a odesílal poštu z mé školní adresy, z nějaké freemailove služby a z mé strahovské adresy?

Nově zde : http://wiki.siliconhill.cz/Mbox


Nedostávám žádné maily, proč?

  1. Nikdo nepíše (život je krutý, i to se občas stává).
  2. Všechny maily na adresu J.Přijmení@sh.cvut.cz i na vaše registrovaná konta na strahově jsou přesměrována na speciální adresu, tzv. maildrop. Tuto adresu specifikujete v databázi uživatelů. Důvodem tedy může být to, že se pokoušíte maily číst na jiné adrese než máte registrovanou. Podívejte se na Osobní stránku, tam zjistíte vše potřebné. Doporučujeme zařídít si konto na serveru https://mbox.sh.cvut.cz/ a nechat si nastavit maildrop tam.

Chci si číst poštu v prohlížeči tak, jako mohu například na freemailových serverech

Vaši poštu naleznete na adrese: https://mbox.sh.cvut.cz/ (pozor na https kde S na konci znamená security - bezpečnost).

Je bezpečné čtení pošty pomocí http?

Náš poštovní server na rozdíl od většiny dalších pracuje v bezpečném režimu - pokud se připojíte, požaduje potvrzení bezpečnostních certifikátů.

Chci, aby mi pošta adresovaná na J.Prijmeni@sh.cvut.cz chodila jinam než na Strahov, nebo na jiný strahovský server než dosud.

V úředních hodinách nebo emailem požádejte vašeho admina, aby vám změnil maildrop na vaši oblíbenou adresu.

Chci posílat poštu, která má adresu mého konta z práce nebo z domova.

Na Osobní stránce si můžete přidat externí e-mailovou adresu a z ní následně odesílat.

Co mám dělat když mi přijde spam?

Pokud vám přijde spam do vaší schránky a není přesunut do složky pro nevyžádanou poštu, znamená to, že nebyl rozpoznán jako spam. Označte email jako spam, tím docílíte toho, že příště by již žádný další spam přijít neměl.

Ve webovém rozhraní služby mbox vyberte konkrétní e-mail, který chcete označit jako spam, klikněte na něj pravým tlačítkem a následně vyberte možnost "Mark as Spam". Zpráva bude automaticky přesunuta do složky Junk. Pokud byste náhodou zařadili do této složky zprávy, která není spam, můžete zprávu vrátit zpět pomocí "Mark as not Spam".

Thunderbird

Správné nastavení spamu v e-mailovém klientu Thunderbird má dvě části. První část spočívá v globálním nastavení práce se spamem. V menu nastavení -> bezpečnost zaškrtněte přesunutí správ označených jako spam do složky Junk.

Mbox th spam.png

Druhá část nastavení je specifická pro uživatelský účet. Zaškrtněte automatické přesunování nového spamu do složky Junk. Dále je možné nastavit automatické mazaní e-mailů ve složce Junk, například starších než 30 dní.

Mbox th spam2.png

Následně už jen stačí nevyžádané zprávy označit jako spam.

Microsoft Outlook

TODO

Apple Mail

TODO

Jmenné prostory

Varianty
Akce