240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

CLEN:Clenstvi v klubu:Registrace

Z old-wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 53: Řádka 53:
 
===Termíny placení===
 
===Termíny placení===
 
Členský příspěvek se platí jednou za pololetí. Časová rozpětí pro účely placení jsou definována takto:
 
Členský příspěvek se platí jednou za pololetí. Časová rozpětí pro účely placení jsou definována takto:
* první pololetí trvá od 1.1. do 30.6. a na první pololetí lze platit od 1.1. do '''30.3.''' Konta z předchozího pololetí zůstávají v platnosti až do '''28.2.'''
+
* první pololetí trvá od 1.1. do 30.6. a na první pololetí lze platit od 1.1. do '''30.6.''' Konta z předchozího pololetí zůstávají v platnosti až do '''28.2.'''
* druhé pololetí trvá od 1.7. do 31.12. a na druhé pololetí lze platit od 1.7. do '''30.9.''' Konta z předchozího pololetí zůstávají v platnosti až do '''30.9.'''
+
* druhé pololetí trvá od 1.7. do 31.12. a na druhé pololetí lze platit od 1.7. do '''31.12.''' Konta z předchozího pololetí zůstávají v platnosti až do '''30.9.'''
 
* první pololetí odpovidá letnímu semestru, druhé pololetí zimnímu.
 
* první pololetí odpovidá letnímu semestru, druhé pololetí zimnímu.
 
* časová rozpětí, tak jak jsou definována v tomto odstavci, se nebudou dalších pár let měnit, takže se na ně můžete spolehnout i přístí semestr.
 
* časová rozpětí, tak jak jsou definována v tomto odstavci, se nebudou dalších pár let měnit, takže se na ně můžete spolehnout i přístí semestr.

Verze z 22. 2. 2013, 23:36

Obsah

Jak se stanu členem klubu SH?

Zajděte za svým adminem (každý blok má svého admina) nebo jeho zástupcem (registrátorem) a požádejte jej o registraci do klubu. Přitom podepíšete, že chcete být členem klubu, že budete dodržovat pravidla Studentské počítačové sítě a stanovy klubu Silicon Hill a že souhlasíte s uložením vašich osobních dat v naší databázi. Po úspěšném založení konta v naší databázi obdržíte vaše identifikační číslo (UID) a v lepším případě i základní informace o klubu, kolejích atd. Po registraci a úspěšném připojení do sítě nezapoměňte navštívit svou osobní stránku v databázi a změnit si své heslo, jinak vám bude do dvou týdnů zablokován účet! Na své stránce se dozvíte i své UID, které pak použijete, až budete platit členský příspěvek (jako specifický symbol).

Jak probíhá platba?

Výše členského příspěvku je stanovena níže uvedenou tabulkou. Tuto částku je nutné uhrazovat přesně v této výši - nebude již tolerováno provedení plateb několika členských příspěvku v rámci jedné úhrady.

 • ČÍSLO ÚČTU je 99914020 / 5500 (Raiffeisenbank), žádné předčíslí
Typ členství Výhody Výše příspěvku
Základní členství (1) vstup do zájmových místností a malé posilovny 200,-
IT členství (1+2) síťové služby (včetně výhod Základního členství) 800,-
Sportovní členství (1+4) velká posilovna (včetně výhod Základního členství) 1000,-
Plné členství (1+2+4) síťové služby, velká posilovna a výhody Základního členství 1600,-
Fotoateliér (8) vstup do fotoateliéru 500,-
 • POZOR!!!: Pro přístup do malé i velké posilovny je nutno být studentem ČVUT a mít platný studentský průkaz (ISIC vydaný na ČVUT, studenský nebo zaměstnanecký průkaz ČVUT). Studenti ostatních škol nemají z technických důvodů možnost vstupu.
 • VARIABILNÍ symbol se vyplňuje následovně (jde o tzv. logický součet čísel 1, 2 a 4):

Základní členství (součet = 1), Sportovní členství (součet = 5), IT členství (součet = 3) a Plné členství (součet = 7).

 • SPECIFICKÝ symbol je UID člena. Noví uživatelé jej dostanou při registraci u správce bloku. Stávající uživatelé mohou své UID zjistit ze svého počítače na IS (vlevo uprostřed) nebo si jej mohou zjistit po přihlášení svým uživatelským jménem a heslem do systému IS
 • KONSTANTNÍ symbol pro internetové a GSM bankovnictví je 0558. Pro jiné druhy plateb jsou jiné konstatní symboly, existuje pro ně číselník, v bance vám poradí. Obvykle je to ale úplně jedno a v dnešní době jej pokročilá bankovnictví ani nevyžadují.
 • Text platby nevyplňujte. Pokud trváte na tom, aby tam něco bylo, napište tam své jméno nebo text "Členský příspěvek". Není vhodné psát tam něco jako "poplatek za síť" - uvědomte si, že neplatíte za síť, ale za členství v klubu.
 • Možné způsoby úhrady:
  • bezhotovostním převodem na účet
  • složením hotovosti na pobočce České Pojišťovny (Pojištovna není Spořitelna, nezaměňovat)
  • složením hotovosti na pobočce eBanky (Václavské náměstí, Anděl), tato metoda je zatížena značným poplatkem
  • složením hotovosti na pokladně jakékoli jiné banky, tato metoda je zatížena značným poplatkem
 • Platbu lze uskutečnit pouze v CZK, jiná měna nebude akceptována.

Termíny placení

Členský příspěvek se platí jednou za pololetí. Časová rozpětí pro účely placení jsou definována takto:

 • první pololetí trvá od 1.1. do 30.6. a na první pololetí lze platit od 1.1. do 30.6. Konta z předchozího pololetí zůstávají v platnosti až do 28.2.
 • druhé pololetí trvá od 1.7. do 31.12. a na druhé pololetí lze platit od 1.7. do 31.12. Konta z předchozího pololetí zůstávají v platnosti až do 30.9.
 • první pololetí odpovidá letnímu semestru, druhé pololetí zimnímu.
 • časová rozpětí, tak jak jsou definována v tomto odstavci, se nebudou dalších pár let měnit, takže se na ně můžete spolehnout i přístí semestr.

Otázky

Chci se připojit v půlce semestru, stačí, když zaplatím polovinu členského příspěvku?

Bohužel to není možné. Problém je v právním postavení Studentské Unie - členský příspěvek je možné vybírat pouze v plné výši.

Proč není možné platit po menších časových obdobích? (Například 400 Kč každých čtvrt roku)?

Důvody jsou zejména administrativní. Nastavení systému výběru příspěvků je provedeno tak, aby nepřinášelo zbytečnou zátěž sekretářce, účetní i registrátorům, neboť každé placení členství se neobejde bez opozdilců, kteří z ničeho nci zjistí, že byli odpojeni. Jelikož registrátoři jsou dobrovolníci, mít toto čtyřikrát do roka by pro většinu z nich byla smrt, zvlášť na blocích, kde je registrátorů méně.

Je možné zaplatit příspěvky "dopředu"? (Například 1600 Kč na rok)

Není. Přineslo by to mnoho administrativních problémů, zejména s daňovým úřadem.

Co se stane, když nezaplatím příspěvek včas?

Shoříte v pekle!

Teď vážně. Další den po skončení lhůty splatnosti se nastaví přístupové prvky tak, že s vaší síťovou kartou přestanou komunikovat. Důsledkem je, že takový uživatel se nedostane na žádný počítač mimo svůj segment, tedy ani do Internet. Dokud nebude platba v našem systému potvrzená, nebude uživateli připojení zprovozněno a ani váš admin s tím nemůže nic udělat.

Další možnosti

Osvobození od nutnosti placení členských příspěvků

O možnosti osvobození od členských příspěvků rozhoduje představenstvo klubu (vedeni(at)sh.cvut.cz). Nárok na osvobození od příspěvků mají především lidé, kteří konají činnost prospěšnou pro klub. (Pořádají zajímavé akce ve prospěch klubu, podílejí se na bezproblémovém chodu sítě, vytvářejí a spravují projekty, které pak slouží všem členům klubu SH a podobně). Správci bloků a segmentů mají členské příspevky prominuté automaticky.

Připojení více počítačů

Je možné, ale jen jako odměna za práci pro klub SH. Rozhoduje o tom admin bloku.

Je možné získat jen konto na serveru bez počítače?

Ano, stačí k tomu základní členství v klubu.

Jmenné prostory

Varianty
Akce