240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Blok 9

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

ENGLISH VERSION

Lidé

Pokud máte dotaz ke konkrétní místnosti, nebo věci na bloku, kontaktujte jejího správce (viz. Místnosti).

Dotazy a připomínky ohledně bloku jako celku zasílejte e-mailem na adresu blok9@sh.cvut.cz.
Pokud je problém/dotaz síťového rázu (do-registrace zařízení, atd.) napište na admin9@sh.cvut.cz.

Jako oficiální informační kanál slouží rovněž nástěnka.

Naleznete nás i na Facebooku.

Zástupce bloku

Souček Michal

Zástupce zástupce

Ondřej Szönyi

Admin bloku

Petr Gregor - Gregy

Zástupce admina

Jakub Šefčik – Buddha

Registrátoři

 • Jan Šefránek (pokoj 9/417)
 • Jiří Srna (pokoj 9/414)
 • Tomáš Hnídek (pokoj 9/528)

Místnosti

Na bloku 9 jsou studentům k dispozici místnosti, které jsou uvedeny v následujícím seznamu. Informace týkající se umístění místnosti, jejího správce a příp. zapůjčení klíče k místnosti lze naleznout rovněž na nástěnce na bloku 9.

MÍSTNOST KDE JI NAJDU SPRÁVCE KDE NA BLOKU SÍDLÍ JAK SE TAM DOSTANU
Hudebna suterén – sever Jirka 441 http://hudebna.sh.cvut.cz
Posilovna suterén – sever Vojtin 135 http://posilovna.sh.cvut.cz
Kolárna u správce Arnie 426 klíče u správce
Pračka 422 - - klíče na vrátnici
Sušárna 1 445 Viera Bejdová 415 klíče u správce
Sušárna 2 332 Baunka 414 klíče u správce
Zasedačka mezipatro 1-2 DeathRock 340 klíče u správce
Televizárna mezipatro 2-3 Borecz 337 klíče u správce
Fotbálek, Společenská místnost mezipatro 3-4 DeathRock 340 klíče u správce
Studovna mezipatro 4-5 Borecz 337 klíče u správce
Bastlírna 545 Seth 339 http://macgyver.sh.cvut.cz
Velká kuchyně 245 viz níže klíče u správce


Hudebna

Místnost určena pro hudební vyžití - k vybavení patří bicí, pianino, mikrofony, reproduktory, zesilovače. Nachází se v suterénu na severní straně bloku 9. Hudebna je odhlučněna, bohužel nedoléhající dveře nám stále dělají problémy (opraveno). Při využívaní proto mějte na zřeteli provozní řád a stanovený rozvrh. Vstup je zajištěn pomocí čtečky karet (karta studenta ČVUT) - pro vstup musíte být členy klubu Silicon Hill a zároveň členem hudeben. Pokud chcete hudebnu využívat, domluvte se se správcem (kartu studenta ČVUT s sebou).

Správcem hudebny na bloku 9 je Jirka Petrovský.

Více informací najdete na stránkách Strahovské hudebny.

Posilovna

Plně vybavená posilovna, do které mají po registraci přístup všichni členové klubu Silicon Hill bydlíci na bloku 9. Na rozdíl od fitcentra nepotřebujete pro vstup zaplacené sportovní členství, ale postačí základní (základní členství je součástí IT členství). Vstup je realizován pomocí čtečky karet (karta studenta ČVUT). Pro vstup je potřeba registrace u správce posilovny bloku 9 (kartu studenta ČVUT s sebou). Z pravidel připomeňme ty nejzásadnější: 1) Při příchodu/odchodu je každý povinen použít svou kartu (to platí i pro skupinový příchod!!!) 2) Při cvičení používejte pod sebe vlastní ručník 3) Při odchodu si každý sám po sobě uklidí závaží, zavře okna a vypne hifi věž!!!

Prostor posilovny je hlídán kamerou.

Další informace najdete na stránkách Fitcentrum Silicon Hill

Posilovnu na bloku 9 spravuje Vojtěch Nováček

 • pokoj: 9/135
 • e-mail: v.novacek@sh.cvut.cz

Kolárna

Pokud jste vášniví cyklisté a máte svoje kolo na koleji, nemusí zabírat místo na pokoji, ale můžete jej uskladnit v kolárně, která je na bloku 9 k dispozici. Kolárna je vybavena několika stojany a ještě se nestalo, aby byla zcela zaplněna.

Pro další informace kontaktujte správce kolárny, kterým je Arnie

Pračka

Spíš by se hodilo označení prádelna, ale proč to komplikovat :) jedná se o místnost 9/422, kde jsou umístěny dvě průmyslové pračky s pracím cyklem 40 minut. Použití praček je zpoplatněno 20,- Kč za každou započatou hodinu. Klíče se půjčují na vrátnici proti kolejence - při výpujčení je vhodné zmínit se o tom, zda chcete prát puze v jedné nebo obou pračkách najednou, aby vrátní nepůjčili druhý klíč dalšímu zájemci. Poruchy se hlásí na vrátnici do knihy závad.

Praní je jednoduché a průměrný vysokoškolák z ČVUT jej zvládne když ne napoprvé, tak napodruhé bez problémů :) V prádelně používejte následující postup:

 1. Zapněte přívod proudu do praček/čky otočným vypínačem na zdi
 2. Pusťte vodu otočením ventilů připojených k vodovodu (kolmo ke zdi = otevřeno, rovnoběžně s zdí = zavřeno)
 3. Zapněte pračky vypínačem na předním panelu
 4. Zvolte program pomocí číselných tlačítek tamtéž (Normální praní na 40°C je program č.4)
 5. Vysuňte násypku a nasypte prášek do levé navičky (hlavní praní - odhadem, nebo použijte odměrku), prostřední obvykle zůstává prázdný (předpírka) a napravo nalijte aviváž (jeden uzávěr z lahve aviváže) a zase jí zasuňte dovnitř
 6. Naložte prádlo do pračky a zavřete dvířka
 7. Stiskem tlačítka Start/Stop zahájíte praní a máte 40 minut pauzu (vyplatí se počkat chvilku a koukat, jestli pračka skutečně napouští vodu). Pračka si ještě cvakne - zamkne dvířka na prádlo.

Po skončení praní:

 1. Otevřete dvířka stiskem tlačítka se symbolem klíče (chvilku to trvá)
 2. Vyberte prádlo a zkontrolujte, zda uvnitř nic nezůstalo (stačí otočit rukou bubnem)
 3. Dvířka pračky nechte otevřená
 4. Zavřete ventily pro přívod vody
 5. Vypněte pračku/y nejdříve na předním panelu a pak vypínačem na zdi
 6. Zamkněte za sebou a upalujte na vrátnici s penězi, ať se nezačne počítat další hodina

Sušárna

Vyprané prádlo je třeba někde usušit - pokud perete víc než jednu pračku, hodí se pověsit prádlo do sušárny, aby nepřekáželo na pokoji. Protože zájem bývá obvykle větší, než aby mohla uspokojit všechny náhodné zájemce, disponuje blok 9 dvěma sušárnami - na třetím patře jih (místnost 9/322) a na čtvrtém patře sever (místnost 9/445). Sušárny se půjčují na dobu jednoho dne (začátek obvykle ve večerních hodinách - přesné informace má správce na dveřích).

Každá sušárna má vlastní rezervační list, který visí na dveřích správců, kam se na vybraný termín zapíšete (jméno a pokoj). Klíče od sušárny se půjčují u správce, který si poznamená údaje z kolejenky, kterou musíte mít s sebou, až si pro klíče půjdete. Pokud správce není na pokoji, zkuste člověka z rezervačního listu, který je zapsán před Vámi.

Sušárnu na 3.patře (9/322) spravuje Barbora Zamazalová

 • pokoj: 9/414
 • e-mail: b.zamazalova@sh.cvut.cz
 • JID: zamazbar@gmail.com
 • ICQ: 220380131

Sušárnu na 4.patře (9/455) spravuje Viera Bejdová

 • pokoj: 9/415
 • e-mail: v.bejdova@sh.cvut.cz

Zasedačka

Nově zrekonstruovaná místnost nacházející se mezi prvním a druhým patrem na severní straně (1-2 mezipatro), vybavená kancelářskými stoly a tabulí na lihové fixy. Zasedačka je místnost, která je multifunkční, takže v ní lze pořadat debaty, učit se, cvičit (v rámci mezí), hrát společenské hry, přednášet apod. K dispozici je internetové připojení po kabelu (připojit se lze rovněž prostřednictvím projektu SH Wi-Fi - AP se nachází přímo v místnosti), tedy pokud si zasedačku půjčujete, musíte být členy klubu Silicon Hill. Klíče se půjčují u správce proti kolejence.

Správcem zasedačky je Ondřej Szönyi.

Televizárna

Název místnosti je poněkud zavádějící, jelikož místnost žádnou televizi neobsahuje. Aktuálně se používá výhradně pro DDR-ka, příležitostně pro sledování filmů apod. Vybavení sestává z několika židlí, tří stolů a několika starých postelí, které slouží jako gauče. Každý hodnotnější kus vybavení je bohužel brzy někým ukraden, proto v místonstí nic takového není. Správcem televizárny je Borecz. Pokud chcete použít DDR pady, kontaktujte správce.

Fotbálek, Společenská místnost

Nebo též fotbálkárka - najdete ji mezi třetím a čtvrtým patrem. Společenská místnost vybavena stolním fotbálkem, šipkami, DDR pady, plochou pro promítání, křesly, gaučem a lednicí, určená pro všechny druhy oslav a sešlostí. V místnosti ja zakázáno kouřit (stejně jako ve všech společných prostorách).

Na jaře roku 2008 se správci bloku pustili do malování a celkové rekonstrukce - úsilí bylo korunováno novou malbou přes celou zeď, kterou vytvořily zakládající členky projektu Strahovská výtvarka, zacož jim budiž věčný dík :) Malbu na zdi doplňuje karikatura tehdejších správců sítě na bloku 9, která se nachází na prostředním okně.

Klíče se půjčují u správce, kterým je Ondřej Szönyi proti kolejence, stejně jako šipky a míčky na fotbálek.

Studovna

Nalézá se mezi čtvrtým a pátým patrem. K názvu netřeba colokiv dodávat. Když potřebujete klid na učení, máte kam zajít. Vybavení místnosti se sestává z několika stolů, židlí a postarších rýsovacích prken. O jejich použitelnosti lze v dnešní době Auto a jiných CADů diskutovat, nicméně použitelné jsou.

Vybavení doplňuje funkční stropní ventilátor - jeho ovládání se nachází u vypínačů stropního osvětlení. Nad otázkou, zda je bezpečné jej nechat běžet delší dobu, si nikdo netroufá ani spekulovat, ale zatím na stropě drží... i když kývavé pohyby jeho upevnění nikoho při učení v klidu určitě nenechají :)

Klíče od studovny se půjčují u správců proti kolejence.

Bastlírna

Plně vybavená elektrotechnická dílna projektu MacGyver - SH bastlíři nacházející se v jižním suterénu - pokud jste nadšenci a chcete si něco vyrobit, nebo jen potřebujete něco jednoduše opravit (notebook, po kterém přejel parní válec jim ale nenoste), určitě se zastavte. Máte možnost potkat se s těmi nejlepšími v oboru elektrotechniky a robotiky na ČVUT. Každý týden pondělí až čtvrtek, od 20:00 do 22:00 tam zastihnete někoho z klubu MacGyver.

Kontakty na správce a další informace najdete na stránce MacGyver - SH bastlíři.

Velká kuchyně

Pro větší vaření, pečení i smažení, s posezením a velkou troubou máme na bloku krásně vyzdobenou a krásně zařízenou velkou kuchyni. Nachází se na druhém patře vedle výtahu - číslo dveří 245.

Velkou kuchyňku spravují:

Věci k zapůjčení

Blokové věci lze zapůjčit pouze studentům z bloku 9 o proti kolejence.

PŘEDMĚT DOLIČNÝ KDE HO NAJDU SPRÁVCE PODMÍNKY ZAPŮJČENÍ
Vysavač 437 Jirka Valíček proti kolejence
Žehlička

Žehlící prkno

415

414

Vierka Bejdova

Baunka

proti kolejence
Gril 435 Meza (p.mezek@sh.cvut.cz) proti kolejence
Měřič spotřeby el. energie Petr Gregor - Gregy proti kolejence
DDR pady 337 Borecz proti kolejence

Historie zástupcůKolejní bloky na Strahově
Blok 1 | Blok 2 | Blok 3 | Blok 4 | Blok 5 | Blok 6 | Blok 7 | Blok 8 | Blok 9 | Blok 10 | Blok 11 | Blok 12
Jmenné prostory

Varianty
Akce