240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

Blok 9

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Lidé

Pokud máte dotaz ke konkrétní místnosti, nebo věci na bloku, kontaktujte jejího správce (viz. Místnosti). Dotazy a připomínky ohledně bloku jako celku zasílejte e-mailem na adresu admin9@sh.cvut.cz

Jako oficiální informační kanál slouží rovněž localnews, konkrétně skupina info.blok9

Admin/Zástupce bloku

Jaroslav Haken - Kraken (pokoj 9/335)

Zástupce admina

Ondřej Szönyi - DeathRock (pokoj 9/340)

Stanislav Řehák – haldyr (pokoj 9/214)

Televizoři/správci pater

 • 0. patro + suterén
  • Jakub Šefčík – buddha (pokoj 9/134)
  • Martin Kopřiva – nettle (pokoj 9/040)
 • 1. patro
  • Jakub Šefčík – buddha (pokoj 9/134)
  • Martin Kopřiva – nettle (pokoj 9/040)
 • 2. patro
  • Stanislav Řehák – haldyr (pokoj 9/214)
  • Tomáš Pitřinec – neiss (pokoj 9/214)
 • 3. patro
  • Michal Višňovský – wyssnna (pokoj 9/209)
 • 4. patro
  • --
 • 5. patro
  • Štěpán Kravák – xtix (pokoj 9/513)

Místnosti

Na bloku 9 jsou studentům k dispozici místnosti, které jsou uvedeny v následujícím seznamu. Informace týkající se umístění místnosti, jejího správce a příp. zapůjčení klíče k místnosti lze naleznout rovněž na nástěnce SH na bloku 9. Aktuální seznam je také dostupný na serveru Devítka. Webové stránky bloku 9 se nacházejí v rekonstrukci.

MÍSTNOST KDE JI NAJDU SPRÁVCE KDE SÍDLÍ JAK SE TAM DOSTANU
Hudebna suterén – sever Fesoj 9/441 http://hudebna.sh.cvut.cz
Posilovna suterén – sever Petr 9/227 http://posilovna.sh.cvut.cz
Kolárna u správce Vláďa 9/511 klíče u správce
Pračka 9/422 - - klíče na vrátnici
Sušárna 1 9/445 Thomas 9/416 klíče u správce
Sušárna 2 9/332 Šárka 9/413 klíče u správce
Zasedačka mezipatro 1-2 Kraken 9/335 klíče u správce
Televizárna mezipatro 2-3 DeathRock 9/340 klíče u správce
Fotbálek, Společenská místnost mezipatro 3-4 DeathRock 9/340 klíče u správce
Studovna mezipatro 4-5 - - klíče na vrátnici
Bastlírna 9/545 Seth 9/339 http://macgyver.sh.cvut.cz


Hudebna

Místnost určena pro hudební vyžití - k vybavení patří bicí, pianino, mikrofony, reproduktory, zesilovače. Nachází se v suterénu na severní straně bloku 9. Hudebna je odhlučněna, bohužel nedoléhající dveře nám stále dělají problémy (opraveno). Při využívaní proto mějte na zřeteli provozní řád a stanovený rozvrh. Vstup je zajištěn pomocí čtečky karet (karta studenta ČVUT) - pro vstup musíte být členy klubu Silicon Hill a zároveň členem hudeben. Pokud chcete hudebnu využívat, domluvte se se správcem (kartu studenta ČVUT s sebou).

Správcem hudebny na bloku 9 je Josef Donoval alias Fesoj

 • pokoj: 9/441
 • ICQ: 341591276
 • Skype: fesojek
 • e-mail j.donoval@sh.cvut.cz
 • Registrační hodiny: pondělí 20:30-21:30 (po domluvě kdykoliv)

Více informací najdete na stránkách Strahovské hudebny.

Posilovna

Plně vybavená posilovna, do které mají po registraci přístup všichni členové klubu Silicon Hill bydlíci na bloku 9. Na rozdíl od fitcentra nepotřebujete pro vstup zaplacené sportovní členství, ale postačí základní (základní členství je součástí IT členství). Vstup je realizován pomocí čtečky karet (karta studenta ČVUT). Pro vstup je potřeba registrace u správce posilovny bloku 9 (kartu studenta ČVUT s sebou). Z pravidel připomeňme, že z bezpečnostních důvodů není možné chodit cvičit sám, ale nejméně ve dvou lidech. Prostor posilovny je hlídan kamerou.

Posilovnu na bloku 9 spravuje Petr Švácha

 • pokoj: 9/229
 • e-mail: p.svacha@sh.cvut.cz

Další informace najdete na stránkách Fitcentrum Silicon Hill

Kolárna

Pokud jste vášniví cyklisté a máte svoje kolo na koleji, nemusí zabírat místo na pokoji, ale můžete jej uskladnit v kolárně, která je na bloku 9 k dispozici. Kolárna je vybavena několika stojany a ještě se nestalo, aby byla zcela zaplněna.

Pro další informace kontaktujte správce kolárny, kterým je Vláďa Grimmer

 • pokoj: 9/511
 • e-mail: v.grimmer@sh.cvut.cz


Pračka

Spíš by se hodilo označení prádelna, ale proč to komplikovat :) jedná se o místnost 9/422, kde jsou umístěny dvě průmyslové pračky s pracím cyklem 40 minut. Použití praček je zpoplatněno 20,- Kč za každou započatou hodinu. Klíče se půjčují na vrátnici proti kolejence - při výpujčení je vhodné zmínit se o tom, zda chcete prát puze v jedné nebo obou pračkách najednou, aby vrátní nepůjčili druhý klíč dalšímu zájemci. Správcem praček je admin bloku, poruchy se hlásí na vrátnici do knihy závad.

Praní je jednoduché a průměrný vysokoškolák z ČVUT jej zvládne když ne napoprvé, tak napodruhé bez problémů :) V prádelně používejte následující postup:

 1. Zapněte přívod proudu do praček/čky otočným vypínačem na zdi
 2. Pusťte vodu otočením ventilů připojených k vodovodu (kolmo ke zdi = otevřeno, rovnoběžně s zdí = zavřeno)
 3. Zapněte pračky vypínačem na předním panelu
 4. Zvolte program pomocí číselných tlačítek tamtéž (Normální praní na 40°C je program č.4)
 5. Vysuňte násypku a nasypte prášek do levé navičky (hlavní praní - odhadem, nebo použijte odměrku), prostřední obvykle zůstává prázdný (předpírka) a napravo nalijte aviváž (jeden uzávěr z lahve aviváže) a zase jí zasuňte dovnitř
 6. Naložte prádlo do pračky a zavřete dvířka
 7. Stiskem tlačítka Start/Stop zahájíte praní a máte 40 minut pauzu (vyplatí se počkat chvilku a koukat, jestli pračka skutečně napouští vodu). Pračka si ještě cvakne - zamkne dvířka na prádlo.

Po skončení praní:

 1. Otevřete dvířka stiskem tlačítka se symbolem klíče (chvilku to trvá)
 2. Vyberte prádlo a zkontrolujte, zda uvnitř nic nezůstalo (stačí otočit rukou bubnem)
 3. Dvířka pračky nechte otevřená
 4. Zavřete ventily pro přívod vody
 5. Vypněte pračku/y nejdříve na předním panelu a pak vypínačem na zdi
 6. Zamkněte za sebou a upalujte na vrátnici s penězi, ať se nezačne počítat další hodina

Sušárna

Vyprané prádlo je třeba někde usušit - pokud perete víc než jednu pračku, hodí se pověsit prádlo do sušárny, aby nepřekáželo na pokoji. Protože zájem bývá obvykle větší, než aby mohla uspokojit všechny náhodné zájemce, disponuje blok 9 dvěma sušárnami - na třetím patře jih (místnost 9/322) a na čtvrtém patře sever (místnost 9/445). Sušárny se půjčují na dobu jednoho dne (začátek obvykle ve večerních hodinách - přesné informace má správce na dveřích).

Každá sušárna má vlastní rezervační list, který visí na dveřích správců, kam se na vybraný termín zapíšete (jméno a pokoj). Klíče od sušárny se půjčují u správce, který si poznamená údaje z kolejenky, kterou musíte mít s sebou, až si pro klíče půjdete. Pokud správce není na pokoji, zkuste člověka z rezervačního listu, který je zapsán před Vámi.

Sušárnu na 3.patře (9/322) spravuje Šárka Kubicová

 • pokoj: 9/413
 • e-mail: s.kubicova@sh.cvut.cz
 • ICQ: 311814290

Sušárnu na 4.patře (9/455) spravuje Tomáš Jindra alias Thomass

 • pokoj: 9/416
 • e-mail: t.jindra@sh.cvut.cz
 • ICQ: 196024074

Zasedačka

Nově zrekonstruovaná místnost nacházející se mezi prvním a druhým patrem na severní straně (1-2 mezipatro), vybavená kancelářskými stoly a tabulí na lihové fixy. Zasedačka je místnost, která je multifunkční, takže v ní lze pořadat debaty, učit se, cvičit (v rámci mezí), hrát společenské hry, přednášet apod. K dispozici je internetové připojení po kabelu (připojit se lze rovněž prostřednictvím projektu SH Wi-Fi - AP se nachází přímo v místnosti), tedy pokud si zasedačku půjčujete, musíte být členy klubu Silicon Hill. Klíče se půjčují u správce proti kolejence.

Správcem zasedačky je Jaroslav Haken alias Kraken (pokoj 9/335)

Televizárna

Jinak řečeno místnost s televizí nacházející se v mezipatře 2-3, která přes léto slouží jako kufrárna. Klíče se půjčují na vrátnici oproti kolejence (stejně jako dálkové ovládání od televize) a tomu bohužel odpovídá i její stav. Místnost je vybavena několika židlemi a dvěma starými postelemi, které slouží jako gauče. Každý hodnotnější kus vybavení je bohužel brzy někým ukraden. Výhodou je, že nemusíte shánět správce - stačí zajít na vrátnici.


Fotbálek, Společenská místnost

Nebo též fotbálkárka - najdete ji mezi třetím a čtvrtým patrem. Společenská místnost vybavena stolním fotbálkem, šipkami, DDR pady, plochou pro promítání, křesly, gaučem a lednicí, určená pro všechny druhy oslav a sešlostí. V místnosti ja zakázáno kouřit (stejně jako ve všech společných prostorách).

Na jaře roku 2008 se správci bloku pustili do malování a celkové rekonstrukce - úsilí bylo korunováno novou malbou přes celou zeď, kterou vytvořily zakládající členky projektu Strahovská výtvarka, zacož jim budiž věčný dík :) Malbu na zdi doplňuje karikatura tehdejších správců sítě na bloku 9, která se nachází na prostředním okně.

Klíče se půjčují u správce, kterým je Ondřej Szönyi alias DeathRock (pokoj 9/340) proti kolejence, stejně jako šipky a míčky na fotbálek. Pokud chcete použít DDR pady, kontaktujte správce DDRka.

Studovna

Nalézá se mezi čtvrtým a pátým patrem. K názvu netřeba colokiv dodávat. Když potřebujete klid na učení, máte kam zajít. Vybavení místnosti se sestává z několika stolů, židlí a postarších rýsovacích prken. O jejich použitelnosti lze v dnešní době Auto a jiných CADů diskutovat, nicméně použitelné jsou.

Vybavení doplňuje funkční stropní ventilátor - jeho ovládání se nachází u vypínačů stropního osvětlení. Otázku, zda je bezpečné jej nechat běžet delší dobu, si nikdo netroufá ani spekulovat, nicméně zatím na stropě drží... i když kývavé pohyby jeho upevnění nikoho při učení v klidu určitě nenechají :)

Klíče od studovny se půjčují na vrátnici proti kolejence.

Bastlírna

Plně vybavená elektrotechnická dílna projektu MacGyver - SH bastlíři nacházející se v pátem patře (9/545) - pokud jste nadšenci a chcete si něco vyrobit, nebo jen potřebujete něco jednoduše opravit (notebook, po kterém přejel parní válec jim ale nenoste), určitě se zastavte. Máte možnost potkat se s těmi nejlepšími v oboru elektrotechniky a robotiky na ČVUT. Každý týden pondělí až čtvrtek, od 20:00 do 22:00 tam zastihnete někoho z klubu MacGyver.

Kontakty na správce a další informace najdete na stránce MacGyver - SH bastlíři.

Věci k zapůjčení

Blokové věci lze zapůjčit pouze studentům z bloku 9 o proti kolejence.

PŘEDMĚT DOLIČNÝ KDE HO NAJDU SPRÁVCE PODMÍNKY ZAPŮJČENÍ
Vysavač 9/209 Wyssnna proti kolejence
Žehlička

Žehlící prkno

9/416

9/413

Thomas

Šárka

proti kolejence
Gril 9/209 Wyssnna proti kolejence
Měřič spotřeby el. energie 9/209 Wyssnna proti kolejence
DDR pady 9/335 Kraken proti kolejence

Historie adminů

 • 199x-2002 Josef Šindelář (JOEs)
 • 2002-2004 Lukáš Církva (KUKy)
 • 2004-2006 Dušan Havlík (DuH)
 • 2006-2010 Jaroslav Haken (Kraken)

Další informace

Blokový server s informacemi o bloku: "Devítka"


Kolejní bloky na Strahově
Blok 1 | Blok 2 | Blok 3 | Blok 4 | Blok 5 | Blok 6 | Blok 7 | Blok 8 | Blok 9 | Blok 10 | Blok 11 | Blok 12
Jmenné prostory

Varianty
Akce