240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

BLOKOVE HRY:ZS 2018

Z old-wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Hra č. 1: Pac-Man)
(Hra č. 2: RetroHerna)
Řádka 26: Řádka 26:
 
  '''Kdy:''' 19.–21. 11. 2018 (přesný den bude upřesněn)
 
  '''Kdy:''' 19.–21. 11. 2018 (přesný den bude upřesněn)
 
  '''Kde:''' Školicí centrum
 
  '''Kde:''' Školicí centrum
 +
Probíhá komunikace s Retrohernou. Veškeré info co nejdříve doplníme.
  
 
== Hra č. 3: Super Mario ==
 
== Hra č. 3: Super Mario ==

Verze z 1. 11. 2018, 17:40

V zimním semestru 2018 si bloky mezi sebou zasoutěží v Blokových hrách s tématem Retrohry. Aktuální výsledky jsou k dispozici na výsledkové listině. Pokud máš nějaké dotazy, připomínky či návrhy, můžeš napsat na e-mail blokovehry@lists.sh.cvut.cz. Pokud chceš vědět vše jako první, sleduj Blokové hry na Facebooku.

Obsah

Hra č. 1: Pac-Man

Kdy: 6. 11. 2018
Kde: Buzerák

Tým každého bloku se rozdělí na pacmany a duchy. Každý šestý člověk z týmu bude duch. Pokud má tým méně jak šest lidí jeden z týmu bude duch. Pokud je v týmu pouze jeden člověk bude mít roli pacmana.

Pacmani: Pacmani sbírají balónky a panáky alkoholu připevněné k balónkům. Balónky budou rozprostřeny po ploše buzeráku. Každý balónek, který najdou, musí nejprve donést k organizátorům. Balonek musí být přinesen nafouknutý. Až po odevzdání balónku, smí pacman jít pro další balónek. Pacmani si nesmí předávat balonky ani panáky mezi sebou.

Duchové: Prací ducha je chytat pacmany. Pokud duch chytne pacmana mohou nastat dvě situace:

1) Pokud pacman nemá u sebe žádný panák, musí odevzdat svůj balónek duchovi. Duch následně odevzdá balónek některému pacmanovi ze svého týmu, poté může duch pokračovat v chytání dalších pacmanů. Duchovi nesmí být sebrán balonek. Duch sám nesmí odevzdat balonek organizátorům.

2) Pacman nalezl a má u sebe panák. Pacman tedy vypije před duchem panák a díky tomu může strhnout duchovi jeho označení (Duch se nesmí bránit). Duch nemůže následně chytat jiné pacmany a musí si vyzvednout opět nové označení u organizátorů (stanoviště Respawn - rozdílné stanoviště od stanoviště kde se odevzdávají balónky). Pacman, který se zachránil vypitím panáku, si ponechává balónek a pokračuje ve hře.

Označení duchů: Duch je označen dvěma prvky. Jeden z prvků označuje aktivního ducha, který může chytat pacmany a brát balonky. Tento prvek bude duchovy sebrán pokud narazí na pacmana, který před ním vypije panák viz výše. Duch si následně musí tento prvek opět vyzvednout. Druhý prvek označuje ducha jako takového, aby se odlišil od pacmanů. Druhý prvek nesmí být duchovi odebrán.

Okolo organizátorů v místě odevzdávání balónků bude vyznačené SafeZona, do které duchové nesmějí vstoupit. Pacman nesmí přijmout balonek pokud je v SafeZone. Pacmani i duchové budou mít číslo svého bloku na obličeji. Pacmani i duchové se budou pohybovat chůzí a to tak, že budou dávat nohu před nohu a patu ke špičce druhé nohy. Pokud se pacman či duch budou pohybovat jiným způsobem, bude penalizován odečtením 10 bodů. Minimální počet bodů je 0. Nelze získat záporný počet bodů. Bodování: Tým s největším počtem sesbíraných balónků obdrží 20 bodů. Ostatním týmům se body přepočítají podle následujícího koeficientu: (jejich počet balónků)*20/(počet balónků vítězného týmu). Výsledky jsou zaokrouhleny směrem nahoru.

Hra č. 2: RetroHerna

Kdy: 19.–21. 11. 2018 (přesný den bude upřesněn)
Kde: Školicí centrum

Probíhá komunikace s Retrohernou. Veškeré info co nejdříve doplníme.

Hra č. 3: Super Mario

Kdy: 27. 11. 2018
Kde: Buzerák

Hra č. 4: Sneak

Kdy: 4. 12. 2018
Kde: Strahovský bazén

Hra č. 5: Retro Mashup

Kdy: 17.–19. 12. 2018 (přesný den bude upřesněn)
Kde: Školicí centrum
Jmenné prostory

Varianty
Akce