240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png Content of this wiki is DEPRECATED 240px-Diamond warning sign (Vienna Convention style).svg.png

BLOKOVE HRY:LS 2019

Z old-wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

V letním semestru 2019 si bloky mezi sebou zasoutěží v Blokových hrách s tématem Cestování časem.

Máš nějaké dotazy, připomínky či návrhy, napiš na e-mail blokovehry@lists.sh.cvut.cz.
Chceš vědět vše jako první? Tak sleduj Blokové hry na Facebooku.

Obsah

Hra č. 1: Pravěk

Kdy: 12. 3. 2019 od 20:00
Kde: Grillcentrum 

Díky velkému úsilí studentů ČVUT bylo nedávno vytvořeno zařízení, které umožňuje cestovat časem. Cestovatelé se proto vydají na výlet až do pravěkých dob. Tato myšlenka se jeví jako skvělý nápad. Po přistání v pravěku ovšem cestovatelé zjistí jednu děsivou věc. Nechali doma alkohol. Aby člověk vydržel cestování časem, musí mít nějaký ty promile (co taky čekat od studentů). V pravěku ovšem žádný pivovar není. Jak si cestovatelé poradí v této obtížné situaci?

Soutěž je rozdělena na tři části. Soutěžící se mohou podle počtu lidí rozdělit na tři týmy, ke zvládnutí soutěže ovšem postačí i dva lidé.

1. část: Hledání surovin pro tvorbu praku

Cestovatelé potřebují nejprve sehnat materiál na výrobu praku. Suroviny jsou ovšem schované ve tmě a není je vidět. Hledači mají proto zavázané oči. Hledače směruje navigátor, který na suroviny dobře vidí. Hledač vždy sebere jednu věc a odnese ji na stolek. Součástek je celkem šest. Hledači a navigátoři mohou být až po třech (3+3).

2. část: Sestrojení praku

Tým konstruktérů postupně odebírá přinesené součástky ze stolku. Z těchto součástek se snaží sestavit funkční prak. Pokud si myslí, že nepotřebují všechny součástky, tak je nemusí využít. Pokud ovšem vytvoří celý prak, získají fixně 5 bodů.

3. část: Lov mamuta

Lovci přeberou prak (nebo jeho část) od konstruktérů a pokouší se sestřelit mamuta. Z mamuta cestovatelé obdrží jeho krev, která naštěstí obsahuje alkohol a po jejím vypijí je opět možné cestovat časem zpět. Pro získání dostatečného množství alkoholu je nutné trefit se prakem celkem 30krát a vypít tak celkem 30 panáků (víno) (Malý panáky, né žádnej mordor jako posledně). Jeden soutěžící se může pokusit sestřelit až tři cíle a podle sestřelených cílů pije počet panáků. Poté se musí vrátit a střídá ho další člen týmu.

Po vypití všech panáků se zastaví čas.

Bodování: Podle času 15 bodů + 5 za celý prak

Podaří se cestovatelům uniknout z pravěku? A zvládnou návrat až do současnosti?

EDIT: V průběhu hry byl upraven požadovaný počet zásahů na 5. Bodování bylo vyhodnocováno podle počtu sestřelených cílů.

Výsledky hry jsou k nahlédnutí zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EWBQ97qGZ70_1dpG2IRx0QVCToefjgki1T_3a8K4c2M/edit?fbclid=IwAR0mXa4-NDxy9jaB586PhfGWQS6-S0MZVlLyKtpXS9Zpyxelyo2PjViyL_4#gid=0

Hra č. 2: Starověk

Kdy: 27. 3. 2019
Kde: Školicí centrum

Byl to krutý boj člověka proti pravěkým stvořením. Bohužel se ukázalo, že prak není klávesnice. Počet ulovených mamutů nebyl vysoký. A krve bylo málo. Na návrat domů to nestačilo. Bylo nutné nouzově přistát již ve starověku. Cestovatelé neskončili jen ve špatné době, ale i na špatném místě. Hned po přistání byli totiž zadrženi skupinou vojáků. Svoboda cestovatelů byla možná jen pod jednou podmínkou. Prokáží, že jsou skutečně z dané doby a odpoví správně všechny kladené otázky. To přeci nemůže být pro studenty takový problém... ne?

Kvízová hra.
Soutěžící se mohou těšit na otázky z oblasti starověké mytologie, filozofie, dávných matematických objevů a historických faktů. Ale jestli čekáte hodinu dějepisu, tak jste na omylu. Naši vojáci se rozhodli, že si z cestovatelů vystřelí a kladli jim pěkně zákeřné dotazy.

Hlasování bude probíhat pomocí mobilní aplikace.

Bodování: Bodován bude počet správně zodpovězených otázek.

Zvládnou se naši cestovatelé vykecat z této situace? A pokud ano, co se bude dít dále?

Hra č. 3: Budoucnost

Kdy: 16-17. 4. 2019
Kde: Bazén

Záplava světa.
Záchrana součástek.

Hra č. 4: Středověk

Kdy: 6-9. 5. 2019
Kde: Buzerák a okolí Strahova

Epidemie, Tvorba protilátky.
Hledání ingrediencí podle části mapy.
Rozšifrování ingrediencí.


Hra č. 5: Návrat do současnosti

Kdy: 21-22. 5. 2019
Kde: Buzerák

Minihry

1. Bonusovka:

Kdy: do 4. hry (Středověk) 
Pomůcky: Bílé šátky 

Cílem první bonusovky je předělat 3 bílé šátky do blokových barev. Bílé šátky obdržely jednotlivé bloky na druhé blokové hře. Bloky si následně mohou šátky nechat. Výtvarné pomůcky si bloky opatří samy. Pro získání bodů je nutné se s šátky ukázat nejpozději na 4. blokové hře (Středověk). U šátků bude pravděpodobně hodnoceno jejich estetické provedení.

Pokud některý z bloků šátky neobdržel, může o ně požádat: t.picha@sh.cvut.cz

2. Bonusovka:

Kdy: do 5. hry 
Pomůcky: Žádné 

Tato bonusová hra probíhá ve spolupráci s klubem STOH. Pro získání bodů je nutné navštívit STOH a zahrát si jednu z vybraných her. Seznam vybraných her najdete zde: "Brzy doplním". Dále je nutné se při hraní hry vyfotit. Fotka musí být následně nahrána na stránky blokových her "odkaz" a bude k ní přidán popisek. Popis bude uvádět příběh, který objasní proč jste si zvolili právě danou hru. (Můžete například napsat, že jakožto cestovatelé časem jste se rozhodli navštívit danou dobu a chvíli v ní pobýt. Následně můžete příběh rozvinout dle dané hry). Důležité je... ok dopíšu později teď nestíhám.

Jmenné prostory

Varianty
Akce